banner84

Sanayi esnafına dükkan alın çağrısı

Alanya’nın uzun yıllar çeşitli nedenlerden dolayı sürüncemede kalan Kestel Sanayi Sitesi, 3 yıl içinde tamamlanarak 572 dükkanda hizmete başlayacak. Kooperatif Başkanı Hüseyin Kasapoğlu, sanayi esnafına dükkan alın çağrısında bulundu.

Sanayi esnafına dükkan alın çağrısı

-Özgür YILMAZ
Kestel’de yapımı devam eden sanayi sitesinde çalışmalar tüm hızıyla sürerken, Kooperatif Başkanı Hüseyin Kasapoğlu, geçmişten günümüze emek veren kooperatif yöneticilerine teşekkür etti. Kasapoğlu, ilk etapta 290 dükkanın tamamlanacağını 3 yıl içinde ise tüm dükkanların kullanım hazır hale geleceğini müjdeledi. Kasapoğlu, "Sanayide 572 dükkan var, hepsi eşit metrekareye sahip. Hedefimiz 2 sene içerisinde burayı bitirmek. Bu sene 290 tanesini, iki sezonda da diğer geriye kalanını bitireceğiz" dedi.
'YARIN PİŞMAN OLMASINLAR'
Kasapoğlu, sanayi esnafına yarın pişman olmamak için dükkan alın çağrısında bulundu. Kasapoğlu, "Tüm üyelere buradan dükkan almaları konusunda talepte bulunuyoruz, ama üyelerimizden talep gelmiyor. Şu an kooperatifimizin üzerinde 50'ye yakın dükkan var, bekletiyorum alsınlar diye. Yarın dizlerini dövmesinler diye. Sanayi esnafı zor şartlarda çalışan esnaflar. Yarın pişman olmasınlar diye son ana kadar elimdeki dükkanlar durduruyorum" diye konuştu. 
ALTYAPI DA YARDIM BEKLİYORLAR
Kasapoğlu, su, elektrik ve kanalizasyon konusu da yetkililerden yardım beklediklerini söyledi. Kasapoğlu, "Altyapı ile ilgili sorunlarımız var. Türkiye belli bir dönemden geçiyor. Yatırımlar durmuş vaziyette. Sıkıntılar aşıldıktan sonra hükümetimizden rica edip, altyapı sorunumuzu çözeceğiz" dedi. 
'SAĞLAM BİR YAPI İNŞAA EDİYORUZ'
Toplam 200 dönüm arazide 1 milyon metreküp dolgu malzemesi kullanılarak zeminin hazırlanmasının ardından dükkanların yapımına başlandığını söyleyen şantiye şefi mimar Mustafa Arslan, “Planlamamız 2 yıl içerisinde inşaatı bitirip bir yılda da altyapısını yapmak. Şu anda üç ayrı taşeronla inşaatımız devam ediyor. Toplam 260 kamyon demir ve 6500 mikser beton kullanarak sağlam bir yapı inşa ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107