banner84

Sigorta primlerinde indirim istedi

TESK Genel Başkanı Palandöken'in Antalya'da gerçekleştirdiği toplantıya katılan ALESO Başkanı Demir, esnafın sorunlarını Palandöken'e aktardı.

Sigorta primlerinde indirim istedi

Mevlüt UYGUR
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, Türkiye Kahveciler Federasyonu Başkanı Murat Ağaoğlu, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'nin (AESOB) ev sahipliğinde esnaf odaları birlikleriyle İstişare, Değerlendirme Eğitim ve Mesleki Dayanışma Toplantısı gerçekleştirdi. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olan Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir'in de katıldığı toplantıda, esnafların sorunları dile getirildi.
SİGORTA PRİMLERDE İNDİRİM İSTEDİ
Toplantı hakkında Alanya Postası'na açıklamada bulunan Demir, "Cumartesi günü Antalya'da Genel Başkanımız Bendevi Plandöken'in katılımıyla esnafların sorunlarının konuşulduğu bir toplantı gerçekleştirdik. Alanya'yı temsilen, Antalya Odalar Birliği Yönetim Kurulu olarak toplantıda bende yer aldım. Bakkallar Odası Başkanı Velittin Yenialp ise, Genel başkanımızı karşılamak için Antalya'ya geldi ama toplantıya katılamadı. Toplantıda esnafların sorunlarını masaya yatırdık. Şahsım olarak Alanya'daki esnafların sorunlarını Genel Başkanımız Bendevi Bey'e aktardım. BAĞKUR primlerinin ve sosyal sigortaların yüksek olduğunu, indirim yapılması gerektiğini, esnaflara teşvik primlerinin tekrar verilmesi gerektiğini dile getirdim. Berber, terzi, kahveci gibi küçük ölçekli esnafların primlerinin, doktor ve mühendisin primleriyle aynı olmaması gerektiğini, küçük ölçekli esnafların primlerinin düşürülmesi gerektiğini başkanımıza ilettik. Kendisinin de Ankara'da Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yönetiminde bir kişi olduğunu ve bu konuları bakanımıza bildirmesi gerektiğini söyledim. Bu sorunlar için çalışacaklarını, değerlendirmeye alacaklarını söyledi" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134