banner84

Simide de zam geldi...

Alanya'da bugün itibariyle simite zam geldi. 1,50 TL'ye satılacak olan simitin zammı ise tepkilere neden oldu

Simide de zam geldi...

-Haber Merkezi
Bir zamanların en ucuz yiyeceği olan ancak günümüz şartlarına göre fiyatı artan simite, zam geldi. 1,25 TL'den satılan simite 25 kuruş zam gelerek, bugün itibariyle 1,50 TL'den satılmaya başladı. Maliyetlerin günden güne artması nedeniyle ekmek gibi temel ihtiyaçlara yapılan zamlardan sonra simitin de fiyatının yükselmesi vatandaşların tepkisini çekti. 
'EKMEK DAHA UCUZ'
Vatandaşlar ise bu zam ile birlikte serzenişte bulundu. İsmail Yıldırım isimli vatandaş, "Ekmek daha ucuz. Köşe başında yağmur soğuk demeden bekleyen simitçi kardeşim Allah yardımcın olsun" dedi. Adem Tan, "Durduk yere ne zammı şimdi!!" derken, Arif Özdemir, "Yok artık", Şükrü Kara ise, "Gayet normal her şeye zam geliyor" ifadelerini kullanarak yaşanan duruma tepki gösterdi. Bir başka vatandaş İsmail Demir de, "Simit alan kişiler gariban kişilerdir, işçi kesimidir, öğrenci kesimidir. Lütfen bunu dikkate alaraktan zam yapalım. Kafeye giden insanlar zaten 2-3'ü aramıyor. 80 gr.simitin neyine zam yapılıyor" dedi.
GİDERLER ARTTI, ZAM KAÇINILMAZ OLDU
Konu ile ilgili açıklama yapan Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir, 1 yıldır Antalya ve Manavgat'ta simitin 1.50 TL'ye satıldığını ancak Alanya'da simitçi esnafının fedakarlık yaparak zam yapmadığını söyledi. Demir, "Gönül ister ki hiç bir şeye zam yapılmasın. Ancak elektrik, un, işçi, mazot, nakliye, kira, vergi, SGK giderlerinden dolayı maliyetler çok yükselmiştir. Bu sebeplerden dolayı simit fiyatlarının da güncellenmesi kaçınılmaz olmuştur. Simitçi esnaflarımızın taleplerini Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine gönderdik. Birliğimiz de gerekli görüşmeleri yaparak, 90 gramlık simitin 1,50 TL'den satılmasının uygun olduğunu onaylamıştır. İlçemizde dün  itibariyle yeni fiyat uygulanmaya başladı" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 16:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gezgin
Gezgin - 8 ay Önce

3 lira yapın 2 az oldu.Ekmek fırında 1.25 simit 2 bu neyin açlığı,soyun milleti biraz daha.

SIRADAKİ HABER

banner107