banner129

Talep çok ürün yok

Alanya Avokadocular birliği Başkanı Hilmi Sevilgen bu yıl avokadoya çok fazla talep olduğunu ancak ürünün yeterli olmadığını söyledi. 

Talep çok ürün yok

Özgür YILMAZ

Alanya avokadosu her geçen gün daha çok bilinmeye ve talep görmeye devam ediyor. Bu kadar talep görmesine ve ekilmesine rağmen yaşanan hırsızlık ve kuruma olaylarından dolayı ise avokadoda ürün sıkıntısı yaşanıyor. Alanya Avokadocular Birliği Başkanı Hilmi Sevilgen Alanya Posta TV'ye yaptığı açıklamada avokado fiyatlarının Aralık-Ocak gibi daha da yükseleceğini aktardı. Sevilgen, "Avokado sezonun genel avokadolarının hasat sonuna geldik. Bizim bacon, zutano, ettinger dediğimiz cinslerin bittiği dönemdeyiz. Bu ay hasadın sonu. Sadece bizim Alanya Avokadosu dediğimiz, forte cinsi avokadomuz tek başına kalacak. Fiyatı 3 ila 3 buçuk TL arasında değişiyor. 12. ay itibariyle 4 lirayı, hatta Ocak ayında da 4,5-5 TL'yi bulacağına inanıyoruz. Çünkü bu sene gerçekten avokado az ve ve talep de çok fazla. Ocak ayının sonuna doğru zannediyorum avokado 5 lirayı bulacak.
ALANYA AVOKADOSU SAMSUN'DA
Ayrıca Alanya Avokadosu şehir şehir tanıtılmaya da devam ediyor. Son olarak Samsun Gıda Fuarında misafirlere sunulan avokadoya ilgi oldukça yoğun oldu. Sosyal medya hesabından bu konuda bir paylaşım yapan Hilmi Sevilgen, "Fuarda avokadomuza ilgi oldukça yoğundu. Samsun Valimiz Osman Kaymak ve protokolü avokadomuzu oldukça beğendiler. Ayrıca Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği yönetimine ve çok değerli aşçılarımıza sunumlarından dolayı teşekkür ederiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 20:53
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107