banner84

TOKİ kuraları Şubat'ta çekilecek

100 bin sosyal konut projesi kapsamında Alanya'nın Mahmutlar Mahallesi'ne yapılacak olan TOKİ evleri için başvurular 15 Ocak'ta sonlandı. Vatandaşlar için merak konusu olan kura çekimi için ise bakanlık tarafından, "Kuralar şubat ayında çekilecek" açıklaması yapıldı

TOKİ kuraları Şubat'ta çekilecek

-Haber Merkezi

1 milyonun üzerinde vatandaşın ev sahibi olmak için başvurduğu ve Alanya'nın da içinde bulunduğu 100 bin sosyal konut projesinde kura tarihi belli oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre kuralar şubat ayı içerisinde çekilecek. 100 bin sosyal konut projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda, Hazine ve Maliye Bakanlığı desteğiyle başlamış ve vatandaşlar yoğun ilgi göstermişti. Sosyal konutta evler 2+1 ve 3+1 şeklinde olacak. Öte yandan vatandaşlar projeye başvuru için 500 ila 1000 lira değişen oranda ücret ödemişti. Kura sonrası hak kazanamayanlar ödediği parayı geri alabilecek.
TOPLAMDA 1 MİLYON BAŞVURU
Başkan Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili dün "İşte biliyorsunuz bir adım attık, dedi ki Çevre Şehircilik Bakanlığımız, '100 bin sosyal konut inşasına başlayacak.' Müracaatlar şu an itibarıyla bitmiş bulunuyor. Hamdolsun genel toplam, 1 milyon 92 bin 741. Bu nereden geliyor? Demek ki halkımız, şu anda yönetimine güveniyor. Söylenen neydi? 'Konut satışı olmuyor, konutlar satılmıyor.' Eğer siz güven verirseniz benim halkım gelir senden konutu alır ama güven vermezsen almaz. Şimdi bütün bu plan ve projeler aynı zamanda neyi çağrıştıracak? Bu önemsediğimiz akıllı şehir planlamalarını, projelendirmelerini çağrıştıracak" diye konuşmuştu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da "Tüm kentsel dönüşüm alanlarımızı ve 100 bin sosyal konut projemizi, akıllı mahalle konseptine göre inşa edeceğiz. Şu an Esenler'de yaptığımız Akıllı Şehir Projesi'nin yenilerini ülkemize kazandıracağız" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107