banner84

Vaat çok, icraat yok

Nüfusunun büyük çoğunluğu Alanya’da yaşayan Gündoğmuş’un yol sorunu siyasi otorite tarafından defalarca çözüme kavuşturulacağı vaat edilse de Güzelbağ yolu hala dar olması ve keskin virajlarıyla tehlike saçıyor.

Vaat çok, icraat yok

-Özgür YILMAZ
Alanya’da yaklaşık 20 bin Gündoğmuşlu yaşıyor. Buna rağmen 2 ilçe arasından ulaşım sağlandığı Güzlebağ yolunun, Güzelbağ Merkezden sonrası asfalt olmasına rağmen adeta sınırları zorlayan virajlara sahip. Gündoğmuşlar ile birlikte özellikle, Konaklı Payallar, Avsallar ve Türkler yaylalarına da aynı güzergah üzerine ulaşım sağlanmasına rağmen içler acısı durum yıllardır dile getirilmesine rağmen karayolları tarafından çözüme kavuşturulmadı.
DAHA ÖNCE 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ
Güzelbağ Jandarma Karakol Komutanlığından itibaren başlayan daralma ve keskin virajlar nedeniyle yolun büyük bölümünde 2 araç karşılaştığı zaman birisi durup diğerine yol vermek zorunda. Yakın tarihte bir aracın dar yolda kontrolünü kaybederek uçması sonucu 2 kişi yaşamını yitirmişti.
YOLDA ÇALIŞMA BAŞLAMADI
AK Parti iktidarı döneminde Güzelbağ Mahallesi'ne kadar ciddi yenileme ve asfalt çalışması yapılan güzergahın esas sıkıntılı olan kısmına ilişkin dönem dönem verilen vaatler kağıt üzerine işlense de henüz yolda çalışma başlamadı.
BÜROKRATİK ENGEL
AK Partil'i Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, ise özellikle şelaleye ulaşımın sağlandığı yolda Karayolları, Orman İşletme ve Antalya Büyükşehir Belediyesine ait sorumluk alanları olması nedeniyle bürokratik engeller yaşandığını söyledi. 
VALİ YARDIMCISI İTİRAF ETMİŞTİ
Geçen ay İpek Yolu yürüyüşü ve Uçansu Şelale gezisi sonunda vali yardımcısı Nurettin Ateş ulaşım sorununa ilişkin sıkıntılarımı var zamanla düzelecek diyerek eksikliği adeta itiraf etmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107