banner129

Yayla sezonu bitince kubbes satışı patladı

Av sezonunun başlaması ile Alanya Balık Pazarı’dan çeşit arttı, fiyatlar ise çupra ve levrek fiyatlarının beklentilerin üzerinde olması şok etkisi yarattı. Yayla sezonun sona ermesiyle kubbes satışlarında ise patlama yaşanıyor

Yayla sezonu bitince kubbes satışı patladı

-Özgür YILMAZ
-Asiye ELİAÇIK

Alanya’da balık tezgahlarını deniz mahsulleri süsledi. Özellikle hamsi bekleyenler için taze hamsiler tezgahları doldurdu. Balık tutkunları mevsimine ve pişireceği şekle göre yiyeceği balığı alıp, temizlettikten sonra afiyetle yemek için evinin yolunu tutuyor.
BALIK TERCİHLERİ
Omega 3 vitamininden mahrum kalmak istemeyenler Engin Beniz, haftada 1 gün balık tüketmeyi tercih etiğini kendisi tutamayınca balıkçıyı tercih ettiklerini söyledi. Beniz, hamsi tüketimi için Karadeniz’e kar yağmasını beklediğini söyledi.
SATIŞLAR İYİ GİDİYOR
Balık satıcısı Riyad Dinçer ise üründen memnun olduklarını balık sezonun açılmasıyla birlikte son 1 haftadır satışların iyi gittiğini söyledi. Fiyatların genel itibariyle tüketicinin alabileceği seviyede olmasına rağmen çupra ve levrekte ise beklenmeyen bir yükseliş yaşandığına dikkat çekti.
BALIKLAR MÜŞTERİLERİNİ BEKLİYOR
Vatandaşın en çok rağbet gösterdiği hamside fiyatlar 20 TL’den başlarken, Levrek 35 TL, Kefal 25 TL, Mercan 30 TL, Barbun 60 TL, Turna 40 TL, Deniz Çupra 45 TL’den alıcılarını bekliyor. Tezgahlarda sokardan, gridaya, melanurdan, altınbaşa gibi birbirinden lezzetli deniz mahsulleri tezgahlarda müşteri bekliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107