banner84

'Yeniden seçim' kararı altını da vurdu

İstanbul'da seçimin yenilenmesi kararının ardından, döviz ve altın fiyatları da yükselişe geçti. Kuyumcu İlhan Yıldırım ise dolara endeksli altının bu yükselişinin yaşanan olaylardan olduğunu belirterek, "Şaşırmamak lazım" ifadelerini kullandı. 

'Yeniden seçim' kararı altını da vurdu

Asiye ELİAÇIK
CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi üzerine Yüksek Seçim Kurulu'na seçimin iptali için AK Parti tarafından itiraz edilmişti. YSK kararını verdi. Seçimin yenilenme kararının ardından ise dövüz kurlarında ve altın fiyatların artış yaşandı. 
BELİRSİZLİK ETKİLEDİ
Kuyumcu İlhan Yıldırım ise yaşanan artışı değerlendirdi, altının fiyatlarıyla ilgili bilgi verdi. Yıldırım, "Döviz ve altın fiyatlarının yükselmesine gayet normal olarak bakıyoruz. Çünkü biz dışa bağlı bir ülkeyiz. Dışarıdan da bize karşı yapılan baskılarda ortada, piyasada gözüküyor. Sürpriz birşey değil altının yükselmesi. Gayet normal gözüküyor, ortada bir belirsizlik var. Ve bu belirsizlik gidene kadar da gayet normal olarak gözükmeye devam edecek"  
ALTIN FIRLAYACAK
Altının fiyatının giderek artacağını söyleyen Yıldırım, "Şuan için dünden bugüne yüzde 4 civarında bir yükselme söz konusu. Bence bu yükseliş devam edecektir. Yüzde 10'ları bulacaktır ve duracak gibi de gözükmüyor. Altın Dolar'a bağlı, Dolar yükseldikçe haliyle altın piyasası da yükselecek" dedi.
ALTIN FİYATLARI 
Çeyrek altın 410 TL
Gram altın 258 TL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107