banner84

Yerli tohumu geliştirme çabaları devam ediyor

Prof. Dr. Narin Ünal, özellikle hıyar, kavun ve domateste yerli çeşitte çalışma sonuçlarının alındığını, bu çeşitlerde ticarileşme sürecine başlanacağını belirtti

Yerli tohumu geliştirme çabaları devam ediyor
 Antalya Teknokent’te araştırma çalışmalarını sürdüren Türkiye'nin önde gelen tohum araştırma merkezi Kuzey Agripark, Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdikleri yerli çeşitleri, Antalya Teknokent  (ATEK) yöneticilerine tanıttı.
Ziyarette Kuzey Agripark Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Ünal, araştırma merkezi başkanı Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Narin Ünal ve Kuzey Agripark Danışmanı Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Onus da hazır bulundu.
Ünal, araştırma merkezinde özellikle hıyar, kavun ve domateste yerli çeşitte çalışma sonuçlarının alındığını, bu çeşitlerde ticarileşme sürecine başlanacağını belirtti. 
Antalya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Kenan Yüce de Ankara’da düzenlenen 2.Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi'nde, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'tan Ar-Ge çalışmalarının sahada uygulamaları konusunda yeni desteklemeler olacağının müjdesini aldıklarını söyledi. Ziyarette ATEK Serbest Muhasebeci Mali Müşavir İlhami Uğur Sevimli de Ar-Ge Mali Mevzuatında yapılan yeni değişiklikler hakkında bilgi verdi.
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107