banner84

Yüzde yüz yerli ürün kazanıyor

Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçi ortaklarından alınan ürünleri işleyerek tüketiciye buluşturuyor. Alanya’da da şubesi bulunan kooperatifte, kolonyadan, çaya, bulgurdan pirince gıda ve temizlik maddelerini bulmak mümkün.

Yüzde yüz yerli ürün kazanıyor

Özgür YILMAZ
Yüzde yüz yerli ürünlerin satışı Tarım Kredi Kooperatiflerinde de yapılmakta. Bünyesinde bulundurduğu 8 fabrikada üretim ve paketleme yapan ve 1883 yılından bugüne kadar hizmetini sürdüren kooperatif ayrıca, yurt genelinde ki kooperatifler aracılığıyla üreticiden önceden verilen sipariş çerçevesinde sabun, şampuan, kolonya, zeytin, zeytinyağı, bal, salça, tahin, reçel, un, bakliyat ve kuruyemişinde aralarında bulunduğu gibi ürünleri alıp gerekli ambalajlama işlemi sonrası satışa sunuyor. 
BİLGİ VERDİLER
Alanya özel Anadolu Hastanesi yanında bulunan kooperatif binasında çiftçiye zirai ilaç, gübre ve tohumun yanı sıra vatandaşa da yerli üretim gıda ve temizlik ürünlerinin satışı kooperatif müdürü İsmet Görmez ve yardımcısı İrfan Saykaya tarafından yapılmakta. Kooperatif yetkilileri Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe’ye yaptıkları ziyarette hem satışı yapılan ürünler hakkında bilgi verdiler hem de yeni üretim  kolonyalardan hediye ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107