banner84

Kiralıklar uçuşa geçti

Hem yerli halkı hem de öğrenciyi çıkmaza iten kira bedelleri, ilçede farklı bir boyut kazandı. İstanbul'un yaşam kalitesi yüksek ilçeleri ile yarışan fiyatlar 3 bin 500 ve 10 bin TL arasında değişiyor.

Kiralıklar uçuşa geçti


Alanya'da yeni yıl ile birlikte beklenen kira bedellerindeki artışın yanı sıra, kiracı bekleyen dairelerin fiyatları da uçuşa geçti. Yerli halkın ve öğrencinin daire kiralamakta giderek zorlandığı ilçede fahiş fiyat  artışları durdurulamıyor. Her geçen ay kat ve kat artışın yaşandığı kiralar, İstanbul'unn yaşam kalitesi en yüksek olan ilçeleri ile adeta yarışıyor. İlçedeki kiralık daire fiyatları 3 bin 500 TL ve 10 bin TL arasında değişiyor. Alanya'daki rakamlar şehir merkezine uzaklığı nedeniyle de değişkenlik gösteriyor.

AYNI METREKAREYE FARKLI FİYAT
Alanya'daki kiralık daire karşılaştırmalarına göre Okurcalar ve Konaklı'da en uygun fiyatlı daireler göze çarptı. Tosmur, Mahmutlar ve Saray Mahalleleri'nde ise en yüksek fiyatlı kiralık konutlar yer aldı. Kiralık dairelerde bir başka dikkat çeken detay ise 100 metrekare ve 2+1 olan daireler arasında 3 bin TL'ye kadar farklı fiyatlar biçilmesi oldu. Saray Mahallesi'nde bulunan 100 metrekare ve 2+1 olan dairelerin 1'i 7 bin TL'den kiraya konulurken, bir diğeri ise 3 bin TL'ye kiracısını bekliyor.


KİRACI BULUNAMIYOR
Vatandaşlar, kiralık daireler arasında yaşanan fiyatlara karşılık tepkilerini her seferinde dile getirse de mülk sahipleri, fiyatlarda düşüş yaşatmıyor. Özellikle asgari ücretle birlikte fahiş fiyat beklentisi olan vatandaş, yetkililerden yardım bekliyor. -Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169