ü

Özellikle AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monaco Yat Kulübü'nde ıstakoz yediği anları Instagram hesabından paylaşması ve AK Parti Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu'nun yarım milyonluk Rolex marka saati ile poz vermesi büyük tartışmalara neden oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan enflasyon açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan enflasyon açıklaması

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ikinci kez toplandı. Toplantıda, seçimde yaşanan oy kaybının nedenleri masaya yatırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Değişimi peyderpey yapacağız" dediği öğrenildi.

Erdoğan'ın toplantıların ardından yaptığı bazı görüşmelerde, milletvekillerine ıstakoz, pahalı markalı saat gibi dikkat çeken sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili uyarılarda bulunduğu belirtiliyor. Erdoğan'ın, "Milletvekilinin yediğiyle, içtiğiyle, oturduğuyla, taktığıyla, kılık kıyafetiyle daha dikkatli olması gerekmez mi? Benim bu konuda milletvekillerine ayrıca bir uyarıda mı bulunmam gerekiyor? Bir milletvekiline yediğini, giydiğini paylaşma denilir mi? Bunlar bilinemeyecek, akıl edilemeyecek şeyler değil. Herkes milletvekilliği makamının sorumluluğunun farkında olmalı. Milletvekilleri, kendini bir vatandaş gibi konumlandıramaz. Ben herkes gibi saat takıyorum, herkes gibi yemek yiyorum diyemez" şeklindeki sözleriyle vekillere çağrıda bulunduğu öğrenildi.  -Haber Merkezi

Kaynak: Haber Merkezi