banner84

Eskileri anmak derken bunu kastetmemiştik

21'inci yüzyılda olur mu böyle şey dediğimiz bir çok konuyu hayatımızın her anında yaşamaya başladık. Gün geliyor öyle haberler ile karşılaşıyoruz ki bizler bile ağzımız açık kalarak şaşkınlık içerisinde yazıp çiziyoruz. Değinmemiz gereken konuların birinden başlayalım.

Su kesintisi. Su kesintisi ne arkadaşım. 21'inci yüzyılda sorumsuzluğun alıp başını gittiği dönemlerdeyiz.  Güzel ve tatlı uykundan mutlulukla uyanıyorsun. Birde bakıyorsun ki 24 saat su yok. WHT? WHY? Türkçe kelimeler kullanmam gerekirdi ama sabah uyandığınız anda su kesintisini öğrenmeniz ne ve neden gibi soru ekleriyle değil, genel olarak argo kelimelerle birleşiyor. 

Su kesintisinin sebebi ise şu;  Alanya Belediyesi Hizmet Binası Şantiyesinde ki kazı çalışması esnasında kepçenin boruyu patlatması. E be bu çalışmayı gerçekleştiren firma, sen bu çalışmaları yaparken borunun nerede olduğunu bilmeden mi işe başlıyorsun. Üstelik yaptığınız bu çalışmalar ile 3'üncü kez aynı kesinti. Tüm şehre bir firmanın hatasından dolayı 24 saat su verilmiyor. 

Madem bilmiyorsun bırak işi. Çalışma yaptığın yerin, bölgenin analizini yapman gerekmez miydi? ASAT'a git sor arkadaşım bu borular nerede var ona göre kazı çalışması yapacağız diye. Bu nasıl bir sorumsuzluk. Şimdide sen boz ASAT düzeltsin. Oldu arkadaş başka emrin?
YORUM EKLE

banner107