banner129

Faturalı Rotasyon

Bir çift deplasman serüvenimizde; Avrupa’nın kuzeyinde (Norveç) Rosenborg’un ardından, Anadolu’nun kuzey doğusunda Rize önünde soğuk duştan kurtulamadık. Rosenborg’da elenmemiz hoş görülebilir de, Rize’de 3 puan elimizden kaptırmamıza ne denebilir!..

Bu müsabakanın kader adamıdır Çağdaş Atan… Lige bir çift galibiyet ve 6 puanla fiyakalı bir giriş yapan Alanyaspor için Rize maçı, deplasman düzleminde tepside sunulmuş bir piyangoydu. Sezonun en rahat deplasmanını Avrupa dönüşünde oynadık ve kaybettik!.. Tamam Norveç yaşanmışlığı, yıpranmışlığı var da, sahaya ilk onbirle sürdüğünüz kadroya bakalım; “Marafona, Fatih, Moubandje, Caulker, Juanfran, Siopis, Ceyhun, Mustafa, Efkan, Tayfur, Babacar” …Ve, bu tabloda 7 yanlışı bulalım!

Özgüven patlaması mı, yedek odaklı şefkat sarmalı mı, rakibi küçümseme mi… Bilmiyorum, hangi duygularla bu Alanyaspor onbirini yonttunuz. Alt liglerde kupa maçı bile bu sert rotasyonu taşımaz, taşıyamaz…

Rize’de 3 devreli bir maç izledik. İlk 60 dakika; çaptan düşmüş, sancılı, teslimci, özgüvensiz bir Alanyaspor ve asla Süper Lig kalitesinde olmayan bir maç, sahada top çevirmeler. Bu bölümde Siopis, Marafona, Caulker, Mustafa ve yenilerden Moubandje ve Tayfur vardı maça tutunabilen. Son yarım saatte Salih, Bakasetas ve Bareiro’nun oyuna girmesiyle can suyunu bulan bir Alanyaspor. M.Pektepek’le golü attık ama kalan sürede rakip de hamlelerini yaptı, Remy ile golünü bulup puanını kaptı.

3’de 3 yapma şansını bu ölçüsüz rotasyonla kaçırdık. Lig uzun bir yolculuk ve kaptırdığımız 2 puanı, Çağdaş Atan’ın ‘tecrübe!’ hanesine yazıyoruz. Moralimizi bozmayalım, enseyi karartmayalım meşin yuvarlak daha çok dönecek ve bu hafta evimizde, Hatayspor namlı taş gibi takımla kozlarımızı paylaşacağız…

YORUM EKLE

banner107