banner84

'Fırsatı kaçırdık'

Başarılı bir sezon geçirmekte olan Aytemiz Alanyaspor'un kaçan galibiyetleri hatırlayınca içim cız ediyor. Öyle ucuz ve basit puan kayıpları yaşadık ki, yani şu an İlk dörtteki rahat konumda olabilirdik. İyi oyun oynayıp kaybettiğimiz maçları düşününce 'ah keşke' diyoruz. Galibiyeti ve üç puanı hak ettiğimiz, rakibimizden daha iyi futbol oynadığımız kaç tane maç oldu. Üstün oynayıp kazanamamayı seriye bağlamıştık bir ara neredeyse. Bunlardan birisi de işte son oynadığımız Başakşehir maçıydı. Gene üç puanı kaçıran taraftık. 
   
Sezon ilk bölümünde şampiyonluk yarışından bahsederken, beşinciliğimizi koruyabilirmiyiz durumuna düştük. Bu hafta Alanyaspor'un beşincilik yarışında maç fazlası açığını kapatacağı bir haftaydı. Hatayspor, Fatih Karagümrük, Gaziantep FK puan kaybettiği haftada üç puan mükemmel olacaktı. Beşincilik için yarışın bu takımlara şimdi 14 maçtır mağlubiyet yüzü görmeyen Sivasspor da eklendi. Alanyaspor'un BAY geçtiği haftada Hatayspor sahasında Denizlispor'u yenerek üç paun alırsa zaten beşinciliği kaptırıyoruz. 

Alanyaspor'un oyun olarak yeniden ilk haftalardaki günlere döndüğünü görüyorum. Başakşehir zor kurtuldu diyebilirim. Alanyaspor'un iyi oyununu Fenerbahçe maçında sürdürmesini bekliyoruz. Öte yandan Efecan, bu takıma gerçekten enerji katıyor Efecan'ın bu takım için ne kadar önemli olduğunu takımda olmadığı günler daha iyi gördük. 

Emre Akbaba'nın Galatasaray ile olan sözleşmesi sezon sonu bitiyor. Galatasaray, Emre'ye iyi gelmedi. Alanya'da olsaydı hem takımın hem de milli takımın bir yıldızı olarak parlayabilirdi. Hücumda Bakasetas'ın boşluğunu Emre akbaba ile doldursak mı? Ne dersiniz? Emre gelir mi tekrar döner mi Alanyaspor'a? Emre seni özledik evine dön diyelim mi?
 

YORUM EKLE

banner107

banner169