banner165

Futbolda zirvedeyiz

Alanya futbolda adeta çağ atladı. Bu sezon Alanya futbolda oldukça başarılı bir sezon geçirdi. Alanyaspor, malum kulüp tarihinin en başarılı sezonunu geçiriyor. Lig'de ilk 5'i kovalıyor. Kupada ise finale yükseldi. Kestelspor ise tarihinde ilk kez profesyonel ligle adım attı. 

Bu tarihi bir kenara not edelim. 8 Temmuz 2020. 8 Temmuz tarihinde TFF'nin aldığı kararla Kestelspor'un 3. lige terfi edişi resmileşti. Yine 8 Temmuz'da Alanyaspor, daha önce hiç mağlup edemediği Galatasaray'ı 4-1'lik skorla yendi. 

Alanyaspor'un maç son üç haftada ortaya koyduğu iyi oyun, Galatasaray karşısında pek istenilen düzeyde gerçekleşmedi. Özellikle maçın ikinci devresi Galatasaray daha iyiydi ama oyunda ipler hep Alanyaspor'un elindeydi. Ne istediğini bilen ve pozisyonları sonuçlandırma becerisi yüksek bir Alanyaspor izledik. Ligde kaldı 3 maç. Yani 9 puan var alabileceğimiz. Önce Antalyaspor ile deplasmanda, ardından Denizlispor sezonun son iç saha maçı ve ligi deplasmanda Konyaspor maçıyla tamamlıyoruz. Denizlispor ve Konyaspor'un ligden düşme tehlikesi olduğu için bu maçların zor olacağını düşünüyorum. Antalyaspor'da kupa yarı finalinde ki mağlubiyetin rövanşını almak isteyecektir. 

İlk kez yer almasına rağmen Bölgesel Amatör Lig'de iyi bir sezon geçiren Kestelspor, hak ettiği 3'ncü lige terfi etti. emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. Başta Kestelspor'un Süper Amatör Lig'den önce BAL'a ardıdan 3'ncü Lig'e yükselmesinde başrol oynayan kulüp başkanı Levent Uğur, kulübün en büyük destekçisi Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel. Yine Kulüp yönetimidne bulunan Turgut Alper gibi çok değerli isimler. Hepsi de Kestelspor'un başarısı için mücadele verdi. Kestelspor'a yeni sezonda 3'nci Lig'de başarılar diliyorum.  

YORUM EKLE

banner107

banner169