banner84

90 bin TL'lik dev vurgun

Gazipaşa'da bir vatandaş, dolandırıcıların kurbanı oldu. Sahibi olduğu aracı satmak üzere bir internet sitesinde ilan veren C. S., 90 bin TL'lik aracını dolandırıcılara kaptırdı.

90 bin TL'lik dev vurgun
C. S.'nin iddiasına göre olay şöyle gelişti: "Ben aracımı satmak üzere 17 Mayıs'ta bir internet sitesine ilan verdim. 19 Mayıs'ta Antalya'da kuyumculuk yaptığını iddia eden Mustafa C. ve Mustafa C.'nin patronu olduğunu söyleyen Caner Ç. adlı bir şahıs benimle iletişime geçerek aracımı almak istediklerini söylediler. Telefonda bir süre pazarlık yaptık ama indirim yapamayacağımı söyledim. 21 Mayıs'ta tekrar iletişime geçtiler ve 90 bin TL'de anlaştık, 'Tamam Antalya'ya gelin, araç temizse alalım. Biz otellerle de çalışıyoruz, çok yoğunuz, gelemeyiz' dediler. 22 Mayıs Pazartesi günü Antalya'daki paravan olduğunu düşündüğüm kuyumcularına gittim. Her neyse aracı incelediler, satış işlemleri için notere gidelim dediler ben de 'Hesap'ta para olmazsa satışını yapmam' dedim, daha sonra Caner Ç., araya girdi 'Ben kefilim, hemen imzaları atalım. Bankada zaten muhasebeci bekliyor hemen parayı çekecek. 15 dakika sonra para elinde' dedi. Biraz düşündüm ve en sonunda satışı yaptık. Yolda giderken Mustafa C. bana sürekli, 'Caner amca Romanya'dan yeni geldi, oradaki dükkanlarını kapattı parayı da Türkiye'ye sokabilmek için bu tür yatırımlar yapmak zorunda kaldı' dedi.
'SALI GÜNÜ ŞÜPHELENMEYE BAŞLADIM'
Araç satışının yapıldığı ertesi gün yani 23 Mayıs'ta para hesaba geçmeyince işkillendim ve bu şahısları aramaya başladım. Bana alakasız şeyler söyleyerek oyalamaya çalıştılar. 'Biz seni mahcup etmeyiz, haram lokma yemeyiz. Bankada sorun var, sistem arızalı' dediler, oyaladılar. Daha sonra onlara borcum olduğunu paranın acilen elime geçmesi gerektiğini söyledim, bu sefer de 'Çarşamba günü sabah saat 9'da para hesabında olacak. Aksi halde dükkandaki altınları bozdurup paranı vereceğiz, hiç endişen olmasın' dediler. Daha sonrasında Konaklı'da bir oteldeki dükkanlarına mal vermeye geleceklerini, oradan alacakları parayı da Gazipaşa'ya bana getireceklerini söylediler, o gün aracı alan Mustafa C. ile iletişime geçtim, 12.00 gibi Konaklı'da olduğunu söyledi. 13.00 sularında tekrar aradım Alanya'ya daha yeni girdiğini söyledi. 1 saat boyunca ne yaptığını sorduğumda ise lafa daldığını sonrasında da bir petrole girip lastiklere hava bastığını söyledi. 13.45 gibi tekrar aradım bu sefer de Gazipaşa'ya girdiğini, telefonun şarjının az olduğunu kapanabileceğini söyledi ben de hızlıca adresi tarif ettim ve beklemeye başladım. Lakin saat 16.00'ya kadar bekledim ne gelen oldu ne giden.
'TELEFONLARIMA CEVAP VERMEZ OLDULAR'
Patron olduğunu söyleyen Caner Ç.'yi aradım ve artık polise gideceğimi söyledim. 'Abi merak etme paran bizde kalmaz, kesin bir yerde oyalanmıştır' dedi, daha sonra Mustafa C.'yi aradığını ve kendisinin Gazipaşa'da kavga edip, telefonu kırıp Antalya'ya geri gelmiş olduğunu söyledi. Artık en nihayetinde bugün  9.00'da paranın kesinlikle hesapta olacağını söyledi, bekledim yine gelmedi. Ben de Antalya'ya gidip dükkanlarının önünde beklemeye başladım ama kapıduvar vaziyetteydi. 9.30'da aradım, 'Hemen geliyorum' dedi. 20 dakika sonra beni aradı ve Güllük Mahallesi'ndeki Vakıf Bank şubesinde olduğunu söyledi biz de apar topar oraya gittik, sonra tekrar aradı 'Diğer şubedeyim' dedi. Gittiğimizde aradım, 'Ben sizi görüyorum, karşıdayım 10 dakika işim var' dedi, beklemeye başladık ama ne gelen oldu ne giden. Sonrasında aradık telefonlara cevap vermedi, meşgule attı. Bir ara kapandı tekrar açıldı. Sonrasında emniyetten sorgulattık araç dün Burdur'da bir şahsın üzerine geçirilmiş. Bu şahıslar da Burdurlu'ydu."

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 19:26
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107