banner84

Gazipaşa’da 50 bin sevinci

Gazipaşa’nın nüfusu 50 bini geçti. İlçe nüfusunun 50 bin 300'e yükselmesi, belediye başta olmak üzere birçok kurumu rahatlatacak.

Gazipaşa’da 50 bin sevinci
Nüfus sayısındaki yükseliş en çok siyasilerin işine yarayacak. Belediye meclisinde 15 olan üye sayısı, orta ölçekli ilçe statüsüne erişmemiz nedeniyle 25'e yükselecek. Böylece 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde siyasi partiler, meclis listesi oluştururken daha rahat hareket edebilecek. Bunun yanında İller Bankası'ndan belediyeye gelen kişi başı destek miktarı, önceki dönemlere göre daha fazla olacak. Kamu kurumlarına yeni personel ilavesi yapılabilmesi için kadro açılacak.
“İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”
Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, 50 bin nüfusunu aşmış olmanın verdiği mutluluğu yaşadıklarını belirterek, "Gazipaşa'mızın nüfusunun 50 bine çıkmasıyla birlikte mali, ekonomik ve siyasi bakımdan çok önemli sonuçları olacak. Birinci olarak yerel yönetimler, yani belediyemiz nüfusa göre İller Bankasından pay alacak. 50 bin nüfus, hem belediyemizin hizmetleri açısından önemlidir. Nüfusun artmasıyla birlikte kamu hizmetlerinin sayısı ve standardı da artacak. Ayrıca kamu kuruluşlarındaki kadro sayısı artacak ve halkımıza daha iyi hizmet verilebilecek. Nüfusumuz 50 bin olduğu için, önümüzdeki yerel seçimlerde hem Gazipaşa Belediyesi hem de Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki üye sayımız artacak. Gazipaşa Belediyesi'ndeki deki temsilci sayımız 15’ten 25’e çıkacak. Böylece toplantılarda daha güzel daha farklı fikirler ortaya çıkarak, ilçemizin geleceği için daha güzel projelere imza atılabilecek. Özetle, nüfusumuzun artmasıyla birlikte kamu hizmetlerinin sayısı ve standardı da artacak. Bu güzel haber ilçemize hayırlı uğurlu olsun" dedi. Bu arada Yüksek Seçim Kurulu(YSK) seçim takvimini belirledi. 4 Ocak Cuma günü saat 08.00 itibarıyla, muhtarlık bölgesi askı listeleri askıya çıkarılacak ve www.ysk.gov.tr adresinden bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtları sorgulanabilecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2019, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107