banner129

Üreticinin nöbeti bitmiyor

Gazipaşa'da uzun bir süre sonra yüzü gülmeye başlayan domates üreticisinin hırsızlarla başı dertte

Üreticinin nöbeti bitmiyor
Kışın sebzelerinin donmaması için seralarında nöbet tutan çiftçiler, bu gidişle de hırsız nöbeti tutmaya başlayacak. Edinilen bilgilere göre, domates hırsızları gece geç saatlerde seralara girerek, dalından ya da kasalara toplanmış domatesleri çalmaya başladı. Son olarak dün gece Aydıncık Mahallesi'nde meydana gelen olayda, isimleri Mehmet Ceylan olan amcaoğullarının seralarına dadanan hırsız ya da hırsızlar, yaklaşık 3 bin TL'lik domatesleri çalarak kayıplara karıştı. 
HIRSIZLAR BİZDEN ÇOK KAZANIYOR
Domates ne zaman para etmeye başlasa bu tür olayların artmaya başladığından dert yanan Mehmet Ceylan, "Biz işçiliğini yapıyoruz, kazancı hırsızların oluyor. Onlar bizden daha fazla kazanıyor. Bu yıl seralarımıza pembe domates ektik ve son günlerde kilo fiyatı 5 liraya yükseldi. Aylar sonra yüzümüz gülmeye başlamıştı ki, bu kez de hırsızlar başımıza dert oldu. Domates fiyatı artınca yeşilini dahi toplamışlar. Hale götürmek için topladığımız domatesleri de kasalarıyla birlikte götürmüşler. Şikayetçi oluyoruz ancak bir şey çıkmıyor. O nedenle kendi imkanlarımızla ciddi tedbirler alacağız" dedi.
JANDARMADAN HIRSIZLIK UYARISI
Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kürşat Çilek, geçtiğimiz hafta içinde bu tür şikayetlerle karşılaştıklarını belirterek, vatandaşları hırsızlığa karşı uyardı. Geçtiğimiz günlerde de muz çalan H.B. isimli şüpheliyi yakalayarak adalete teslim ettiklerini belirten Binbaşı Çilek, vatandaşlardan ve özellikle muhtarlardan mahallelerine giriş çıkış yapan yabancıların ne için orada bulunduklarını öğrenmelerini istedi. Binbaşı Çilek, "Kolluk kuvveti olarak, suçu önlemek için biz üzerimize düşen görevi yapmaya çalışıyoruz. Ancak, vatandaşlarımızın da kendi önlemlerini almaları şart. Çiftçilerimiz hırsızlıklara karşı uyanık ve dikkatli olmalı. Karşılaştıkları her türlü kişi ve araçları 156 jandarma ihbar hattına bildirsinler" diye konuştu. Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik ise çiftçinin alın teri ve emeğinin çalınmasından büyük üzüntü duyduklarını belirterek, olayın faillerinin kısa sürede yakalanarak, gerekli cezaya çarptırılmasını istedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 15:17
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107