Gazipaşa’da uzun yıllardan beri birçok sayıda firmanın katılımıyla gerçekleşen Gazipaşa Tarım Fuarı, bu yıl 14’üncü kez düzenlenecek. Gazipaşa Kaymakamlığı, Gazipaşa Belediyesi, Gazipaşa Tarım, Kültür, Turizm, Eğitim ve Yardım Derneği, Ziraat Odası, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü iş birliğinde düzenlenecek olan Gazipaşa Tarım Fuarı, 1-4 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. Çok sayıda firmanın boy göstereceği 14. Gazipaşa Tarım Fuarı’nda üreticilere ve ilgililere eğitim seminerleri ve konferanslar verilecek. Fuarın son gününde ise Sanatçı Serpil Efe, Gazipaşa Cumhuriyet Meydanı’nda halk konseri verecek.

MÜSİAD'ın gençleri geleneği yaşattı MÜSİAD'ın gençleri geleneği yaşattı

DOLU DOLU FUAR PROGRAMI

İlçede üç gün boyunca Gazipaşa Fuar Alanı’nda devam edecek olan Tarım Fuarı, ilk olarak 1 Mayıs Çarşamba Günü saat 11.00’de ziyaretçilerine kapılarını açacak. Tarım Fuarı’nın ikinci ve üçüncü gününde ise fuar sahasında BATEM’de görevli Doç. Dr. Filiz Öktürem Asri ve Ziraat Mühendisi Dr. Süleyman Bayram tarafından seminerler verilecek. Tarım dünyasındaki son gelişmeler hakkında önemli bilgiler aktaracak olan katılımcılar, Muzlarda gübreleme ve bakım teknikleri, Avokado bakımı ve beslenmesi gibi konular hakkında katılımcılara seminerler verecek. 3 Mayıs Cuma Günü ise saat 15.30’dan itibaren ürün yarışmaları yapılırken, saat 20.30’da Türk Halk Müziği sanatçısı Serpil Efe, Cumhuriyet Meydanında şarkılarıyla sahne alacak.

BAŞKAN YILMAZ’DAN TARIM FUARINA DAVET

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Gazipaşa Tarım Fuarı’na tüm vatandaşları davet etti. 14. kez düzenlenecek olan Tarım Fuarı’nın Gazipaşa’nın geleceği ve ekonomik gelişmişliğini artırmak için önemli bir etkinlik olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Tarımın başkenti Gazipaşa’mızda iş birlikçilerimizle birlikte 14. Gazipaşa Tarım Fuarımızı düzenliyoruz. Bir üretim şehri olan Gazipaşa’mızda üç gün boyunca yer alacak fuarımızda ilçemizde yetişen meyvelerin ve sebzelerin tanıtımı yapılacak. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen birçok firma fuarımızda yer alarak ürünlerini üreticilerimize sergileme şansı bulacak. Böylelikle üreticilerimizi tarımsal sektördeki son teknolojik gelişmeler ile buluşturacağız. Çiftçilerimizi ve tarımsal üretimi destekleyen fuarların her zaman destekçisi olmaya devam edeceğiz. Şimdiden Fuarımıza destek veren başta ilçe kaymakamımız Sayın Orhan Altun olmak üzere, Gazipaşa İlçe Tarım Müdürlüğü’ne, Gazipaşa Ziraat Odası’na, Gazipaşa Tarım, Kültür, Turizm, Eğitim ve Yardım Derneği’ne, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü’ne ve firmalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gazipaşa’mızda tarımı geliştirmek için çalışmaya, her zaman üretimin ve çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz. 14’üncüsünü düzenleyeceğimiz Tarım Fuarı’mıza tüm halkımızın katılımlarını bekliyorum.” sözleriyle, tüm ilçe halkını Tarım Fuarı’na davet etti. -Haber Merkezi

Kaynak: Haber Merkezi