Turfanda sebzecilik ve tropikal meyve üretimi ile bilinen Gazipaşa’da 14. Tarım Fuarının açılışına; Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın yanı sıra İlçe Kaymakamı Orhan Altun, Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, Tarım Fuar Derneği Başkanı Hüsnü Doğan, siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileri, STK temsilcileri, muhtarlar, meclis üyeleri, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

Gündoğmuş imzaları atıyor! Gölet istiyorlar Gündoğmuş imzaları atıyor! Gölet istiyorlar

Fuarın açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başkan Yılmaz ve beraberindekiler fuarda yer alan birbirinden renkli standları ziyaret etti. Başkan Yılmaz, son teknolojiyle donatılmış tarım ekipmanlarını yakından inceledi, esnaflara bol bereketli kazançlar diledi. 4 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan fuarda, tarım sektöründeki son teknoloji makine ve ekipmanlar, üreticilere ve vatandaşlara tanıtılmaya devam edecek.

"KENDİ NOHUDUMUZU ÜRETİYORUZ"

Tarım fuarının açılışında konuşan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Tarımda verimliliği artırmak, maliyetleri düşürmek ve ürünlerin katma değerini artıracak yöntemleri öğrenmek, ülke tarımının gelişimi ve çiftçimizin kalkınması için oldukça önemlidir. Üreticimizin daha iyi koşullarda üretim yapmalarını ve doğru tarım yöntemlerini kullanmalarını istiyoruz. Bu yıl 14’üncüsünü düzenlediğimiz fuarımızda, yeni tarım teknolojileri ve üretim modelleriyle çiftçimizi buluşturuyoruz. Gazipaşa’mızda yetişen ürünlerin markalaşmasını önemsiyoruz. Hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz yıl Gazipaşa Çekirdeksiz Narımızın coğrafi İşaretini almıştık. Cimbiti Yaylası Nohudumuz, Gazipaşa Açık Muzumuz ve daha birçok ürünümüzle ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Biliyoruz ki üretim bizim geleceğimiz. Gazipaşa Belediyesi olarak 2019 yılından bu yana çiçeğimizden nohudumuza kadar hep ürettik. Üretmeye ve örnek olmaya da devam edeceğiz. Milli ekonominin temeli tarımdır. Tüketici yaşamak iyi değildir. 'Üretici olalım' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyorum. Biz Gazipaşa Belediyesi olarak her zaman Ata’mızın izinde üretim faaliyetlerimizi sürdürmeye ve çiftçimize destek olmaya devam edeceğiz.”  dedi. -Haber Merkezi

Kaynak: Haber Merkezi