banner84

Son 24 saatte Alanya'da neler yaşandı?

Kaçıranlar için gündeme hızlı bir bakış GECE VARDİYASI'NDA...

Son 24 saatte Alanya'da neler yaşandı?

1-Birbirine yakın sonuçların alındığı mahalle muhtarlıkları için yapılan itirazlar Alanya 2’nci İlçe Seçim Kurulu tarafından değerlendirildi.  Değerlendirme sonunda Obaalacami Muhtarlığı’nı ilk sayımda 161 oy ile kazandığı açıklanan Nurhan Küçükyanık’ın lehinesayılan 9 oy geçersiz sayıldı. Buna göre mahallenin muhtarlığına 158 oy alan Şevket Karaduman yeniden seçildi.
2-Alanya'da kaybolan Hatice Demirel'den 15 günden bu yana haber alınamıyor. Daha önce evden kaçıp bulunan ancak ikinci kez kaçan Hatice Demirel'in ailesi kızlarının bulunmasını istiyor
3-Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi’nde okuyan 4 öğrencinin Projeleri TÜBİTAK tarafından desteklenecek.
4-Daha önce Utopia World Hotel içn satın alma opsiyonlu kiralama anlaşması imzalayan Anex Tour, şimdi de oteli satın almak için görüşmelere başladı. Utopia Turizm tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, Utopia World Hotel için ATG Anex Tourism Grup ile kiralama yerine satın alma görüşmelerinin başladığı kaydedildi.
5-Alanya Belediyespor, 6-8 Nisan tarihlerinde Kayseri'de yapılacak Voleybol Erkekler 1. Ligi Yarı Final müsabakaları için hazırlıklarını Atatürk Spor Salonu'nda sürdürüyor. Takım kaptanı Fatih Barış, 'Rakiplerimiz çok güçlü ama bizden zor maç alırlar' dedi.
6-Alanyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın antrenman öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bursaspor maçı öncesi değerlendirmede bulunan Yalçın, “Bursaspor maçı bizim için zor bir maç. Koşan ve mücadele eden agresif bir takıma karşı oynayacağız” dedi.
7Yİ Parti İlçe Başkanı Apaydın, 24 Haziran'daki oylarının tamamının bu seçimde İYİ Parti tarafından ittifak sandığına gittiğini söyledi. Apaydın, sonuçların incelendikten sonra ittifak ortaklarının fire verip vermediklerini anlayacaklarını belirterek, "Tam sonucu incelemeden birilerini suçlamak doğru olmaz, fakat öyle görünüyor ki büyükşehirde 70000 oy alındığına göre durum onu gösteriyor" dedi
8-Alanya’nın Dinek Mahallesi'nde bir restoranda çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı
9-Seçimi farklı kazanan Başkan Adem Murat Yücel, 18 merkez mahallede sadece Dinek Mahallesi'nde rakibinin gerisinde kaldı. Abdullah Sönmez'in 722 oy aldığı Dinek'ten Yücel 365 oy alabildi. Yücel eski beldelerin hepsinde rakibi Sönmez'i geride bırakırken, Toslak'ta 4, Yenice'de 7, Karamanlar'da 20 oyla rakibinin gerisinde kaldı
10-18 merkez mahalle seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından, eski beldeler ve kırsal mahallenin büyükşehir sonuçları da açıklandı. Alanya'yı kaybeden Ancak Antalya genelini kazanan Böcek Alanya'nın kırsal mahallerinden sadece 3 kırsal mahallede rakibini geçti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107