banner84

Son 24 saatte Alanya'da neler yaşandı?

Kaçıranlar için gündeme hızlı bir bakış GECE VARDİYASI'NDA...

Son 24 saatte Alanya'da neler yaşandı?

1-Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, Alanya'daki muşmula ve narenciye üretimini kıyaslayan bir değerlendirmede bulundu. Oda Başkanı, Alanya Posta TV'ye yaptığı açıklamada, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı muşmula üretiminin yaklaşık 4 bin ton olduğunu söyledi.
2-Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na Estonya Tallin’den sefere başlayan ilk uçak dün gece indi.
3-Dünyada hızla ilgi görmeye başlayan Güçlü adam Şampiyonlar Ligi Serisi Alanya etabı, (MLO Strongman Champions League Dünya Serisi Alanya Grandprix) bugün  Kleopatra plajında başladı.
4-Alanya’da bir kafede bir kişiyi silahla yaralayan şahıs olaydan 7 gün sonra jandarmaya teslim oldu. Şahıs sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.
5-Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması, turizmciler tarafından sevinçle karşılandı. Alanyalı turizmciler Alanya Postası Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, 9 günlük tatilin yüksek sezon öncesi, otel doluluk oranlarını ekileceğini söyledi.
6-2019 Paragliding Dünya Hedef Şampiyonası Alanya'da yapılıyor. Üç sürecek yarışlar bugün yapılan müsabakalarla başladı.
7-Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya turizmini besleyen acente temsilcileri ve tur operatörleriyle Antalya’da istişaredeydi.
8-Kadınların toplumda yaşamış olduğu baskıları ön plana çıkarmak ve kadın ile erkeğin eşit statü olduğunu göstermek için Alanya Sosyal Hizmetler Müdürlüğü farkındalık amacıyla futbol maçı düzenledi.
9-Alanya Şehirler Arası Otobüs Terminali Müdürü Osman Ertunç, sektörün sorunlarını Alanya Postası'na aktardı. Mazot fiyatlarının yüksek olmasından yakınan Ertunç, ucuz uçak biletlerinin de otobüs firmalarını etkilediğini söyledi.
10-Trafikte önceliğin yayaların olduğu noktasında Türkiye'de pek çok kampanya ve yaptırımlar uygulanıyor. Bunlar biri de yaya geçidinde yol vermeyen sürücüye uygulanan cezai işlem. Alanya Posta TV bugün Alanya'daki yaya geçitleriyle ilgili yaşanan sıkıntıyı gündeme taşıdı.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 23:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107