banner84

Son 24 saatte Alanya'da neler yaşandı?

Kaçıranlar için gündeme hızlı bir bakış GECE VARDİYASI'NDA...

Son 24 saatte Alanya'da neler yaşandı?

1-23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 99. Yılında Alanya’da da bir dizi etkinlikle kutlandı.

2-Ucuz ancak kaliteli giyim konusunda Alanya ve çevresinde önemli bir eksiklik olduğunu değerlendiren iş insanları bir araya geldi ve yepyeni bir AVM açtı.

3-Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), 10. Küresel İslami Pazarlama Kongresi’ne (GIMAC 10) ev sahipliği yapıyor. Kongreye, Katar, Ürdün, Suudi Arabistan, İran, Birleşik Arap Emirlikleri , Mısır İngiltere, Amerika, Fransa, Almanya, Endonezya, Malezya, Pakistan, Libya, Cezayir ve Macaristan gibi 20 farklı ülke de katılım gösterdi.

4-Alanya’da huzur uygulaması yapan jandarma ekipleri, bin 329 kişinin kimlik sorgusunu yaptı, 604 araç kontrol etti.

5-Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında koltuğunu Hüseyin Ak İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Berrak Esba’ya devretti

6-Alanya’da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, ağaca ve duvara çarparak durabildi. Hurdaya dönen araçta bulunan 2 kişi kazadan yaralı kurtuldu.

7-Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Alanya Kültür Merkezi’nde 6 ülke ve 8 kardeş şehirden 120 misafirin de katılımıyla coşku içerisinde kutlandı.

8-Aytemiz Alanyaspor'un Kaptanı Haydar Yılmaz, Sergen Yalçın'la yaşanan değişimi anlattı: Haydar, “Sergen hoca futbolcuları serbest bırakıyor, bunaltmıyor. Gerektiği yerde gerekeni söylüyor. Oyuncu da bu rahatlığın karşılığını sahada veriyor” dedi.

9-Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçi ortaklarından alınan ürünleri işleyerek tüketiciye buluşturuyor. Alanya’da da şubesi bulunan kooperatifte, kolonyadan, çaya, bulgurdan pirince gıda ve temizlik maddelerini bulmak mümkün.

10-Alışverişte ücretli poşet uygulamasının hayata 1 Ocak itibariyle geçmesiyle birlikte başlayan “Poşet Beyannamesi” süresi 24 Nisan mesai bitiminde sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107