banner84

Son 24 saatte Alanya'da neler yaşandı?

Kaçıranlar için gündeme hızlı bir bakış GECE VARDİYASI'NDA...

Son 24 saatte Alanya'da neler yaşandı?

1-Turizm sektörünün dijital geleceğinin konuşulacağı ‘Dijital Turizm Zirvesi’ 29 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 14.00’de ALTSO’da gerçekleştirilecek. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, turizm sektörünü yakından ilgilendiren toplantıya turizmcileri ve vatandaşları davet etti.

2- Süper Lig’in 30’uncu haftasında Alanyaspor deplasmanda Kayserispor ile oynayacak. Karşılaşmanın hakem dörtlüsü açıklandı.

3- Alanya Belediyesi tarafından Dimçayı bölgesinde sürdürülen yol genişletme ve düzenleme çalışmasının ikinci etabı Müminler Okulu ile 12 Kemer arasında devam ediyor.

4- Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve İlçe Müftüsü İhsan İlhan Kızılcaşehir Mahallesi'nde düzenlenen kahvaltıya katıldı.

5- Alanya’da üniversite öğrencisi 2 grup arasında kız meselesi yüzünden çıkan bıçaklı kavgada, 1 kişi ağır yaralandı. Olayla ilgili polis tarafından gözaltına alınan saldırgan tutuklandı.

6- Dünyada bir buçuk milyarda bir görülen kalp tümörü rahatsızlığına yakalanan 54 yaşında ki hasta Ahmet Şefik, Alanya Anadolu Hastanesi'nde sağlığına kavuştu

7- Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde (ALKÜ) 3. Uluslararası Gıda ve Tarım Ekonomisi (ECONAGRO) ve 4. Uluslararası Akdeniz Bilim ve Mühendislik Kongreleri (IMSEC) başladı.

8- Tüm Türkiye’yi ayağa kaldıran İstanbul’daki küçük bir kıza tecavüz olayının yankıları Alanya’da da sürüyor. Küçükçekmece’deki korkunç olayın ardından Alanya’da kadınların avukatı olarak da bilinen Halime Şenli Bilgin, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

9- Haftalık olağan encümen toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ilçe genelindeki dilenci ve seyyar satıcılara esnaflar tarafından sahip çıkılmaması ve görüldüğü an kolluk kuvvetleri ve zabıta ekiplerine haber verilmesi yönünde uyarılarda bulundu.

10- ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan ekipman yetersizliği birçok sayısında gündeme getiren Alanya Postası Gazetesi'nin ardından, AK Parti İlçe Başkanı Toklu, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Birliği Genel Müdürü Kılıç ile Ankara'da görüştü. Toklu görüşmesinde hastanesinde personel ve ekipman talebinde bulundu

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107