banner84

Son 24 saatte Alanya'da neler yaşandı?

Kaçıranlar için gündeme hızlı bir bakış GECE VARDİYASI'NDA...

Son 24 saatte Alanya'da neler yaşandı?

1- BBP Alanya’nın Konaklı Mahallesi’nde  bulunan bir otelde 3 günlük kampa girdi.

2- Alanya’da kaldığı otel odasında alkol aldıktan sonra 16 yaşındaki Finlandiyalı üvey kızına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen baba tutuklandı.

3- Alanya’da polisin "dur" ihtarına uymayıp plakasız motosikletiyle kaçan ehliyetsiz sürücü, yaklaşık yarım saat süren kovalama sonucu kıskıvrak yakalandı.

4- Ak Parti İlçe Gençlik Kolları teşkilatı yeni parti binasında kendilerine ayrılan odalarda Alanya’nın gençlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Başkan İçmen tüm Alanya gençliğini yeni parti binasına davet etti.

5- Tayland’ın Patani kentinde aralarında yetimlerin de olduğu Müslüman çocukların eğitim görmesi için temeli geçen yıl atılan 15 Temmuz Şehitler İlkokulu yararına Alanya’da da kermes düzenlendi.

6- Uzun süredir sebze meyvede yaşanan fırsatçılık tartışmaları Ramazan ayı öncesi ette de yaşanıyor. Kırmızı ve beyaz et fiyatlarından artış yaşanırken, fiyatların milli üretim sayesinde düşeceği belirtildi.

7- Seki, İspatlı, Aliefendi, Keşefli, Uğrak, İmamlı, Yeşilöz mahallelerinin faydalanması için Dim Barajı Sulama Projesi'nin ikinci kısmında yapılan değişiklik kriz yarattı. İspatlı Muhtarı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, rant iddiasında bulundu

8- Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli 122 personel, “Trafikte Saygı Hayata Saygı” temasıyla 3 gün süren eğitimlerin ardından sertifika almaya hak kazandı. Personellere eğitim boyunca trafikte yayalara, diğer araçlara ve hayvanlara saygının önem ve ihtiyacı anlatıldı.

9- Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel, Gazipaşa Alanya Havalimanı’nın Alanya turizmi için can damarı olduğunu söyleyerek, “Pegasus yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler ışığında havalimanımız için büyük avantaj sunan bir kampanya başlatıldı. Pegasus’un bu çalışması diğer firmaları da cesaretlendirecek ve turizm ekonomimize önemli katkılar sağlayacak” dedi.

10-Ekim ayında Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılacak Tenis Dünya Şampiyonası'nda 35, 40 ve 45 yaş kadın ve erkeklerde Türkiye'yi temsil edecek sporcu seçmeleri Alanya'da yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 23:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107