banner84

Gelecekten ümitliyiz

Alanya Belediyesinin Kültür Merkezinde bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ‘Kitap Günleri’ kapsamlı ve iyi organize edilmiş bir fuar içeriğiyle kitap severlere hitap etti. Bizler de gelen davet üzerine fuarda kitaplarımızı imzalayıp okurlarla bir araya geldik. Ağırlıklı çalışma alanım olan beslenme biyokimyası ve sağlıklı beslenme üzerine hem kitaplarımızla hem de güncel bilimsel araştırmalarla ilgili ziyaretçilerle sohbet etme imkânı bulduk. Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Kitap Günlerine ilgi beklediğimin çok üstündeydi. Ben daha sakin bir etkinlik bekliyordum. Biraz eksik gördüğüm tek husus öğrenci katılımının beklediğimin altında olmasıydı. Mutlaka çok duyarlı öğretmenler ve onlarla birlikte fuarı ziyaret eden öğrenciler vardı. Fakat çok daha yüksek sayıda ve yakından ilgili bir öğrenci katılımı bekliyordum. Üniversite öğrencilerimizden de çok donanımlı, bilgili ve ilgili ziyaretçilerimiz olmakla birlikte daha fazla bir ilgi beklenebilirdi. Alanya sakinlerinin ve yetişkin yaş grubunun kitap fuarına katılımı ve ilgisi ise fevkalade idi. Bu vesileyle Alanya içinden ve Isparta gibi çevre illerden gelen okurlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Bu başarılı organizasyonda emeği bulunan, Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat YÜCEL’e, Alanya Belediye Tiyatro Müdürü Sayın Hüseyin ÇİNAL’a ve organizasyon firması yetkilisi Erdinç Bey’e ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca fuarla ilgili duyuru ve haberlere geniş bir yeren Alanya Medyasına ve fuar alanında bizzat çabalarını gördüğümüz Alanya Posta Medya mensubu Ekmel YILMAZ’a teşekkürlerimi iletiyorum.
Sağlıklı beslenme çok önemli ve üzerinde durulması gereken bir konudur. Çünkü sağlıklı yaşamın temelini sağlıklı beslenme oluşturur. Yenilen gıdalar giderek daha sağlıksız hale gelmekte, tüketim miktarı, israf ve hastalıklar sürekli artmaktadır. Medyada kendine yer bulabilen bazılarının yetkisiz bir şekilde, kendilerini beslenme uzmanı olarak tanıttığı günümüzde doğru bilgiye ulaşmak zorlaşmıştır. Oysa bilimsel veriler sağlıklı bir yaşam ve beslenme için yeterlidir. Doğru kaynaktan alınacak doğru tavsiyeler hayata geçirilebilirse hiç zorlanmadan sağlıklı yaşamak ve kilo vermek mümkün olabilir. Dahası verilen kiloların tekrar geri alınması da önlenmiş olur. Teknolojik gelişmelerin gıdalara yansıması beslenmeyi daha zor bir alan gibi göstermektedir. Bu kitapta pratik, basit, uygulanabilir ve devam ettirilebilir tavsiyeler ile sağlıklı beslenmenin, kilo vermenin ve yaşamın sırları sunulmaktadır. Elde edilecek sırlar sayesinde beslenme ile ilgili karmaşık görülen konuların aydınlanması ve işlerin kolaylaşması beklenmektedir. Fuara yetişemeyen sevgili okurlarım tüm bu bilgilere ulaşmak isterlerse, pratik ve çok değerli bilgiler veren kitabım; ‘Kilo Verme ve Sağlıklı Yaşam Sırları’na, Orion Kitabevinden ‘orionkitabevi.com.tr’ adresinden ulaşabilirler. 
Gelecekten umutluyuz. Çünkü teknolojinin bağımlılığa doğru dönüşmeye başladığı bu çağda, hala ‘Kitap Fuarı’ ülkemizde önemli bir gündem olabiliyor. Okurlar ve yazarlar bir araya gelebiliyor. Fikir, düşünce, bilgi ve bilim 7’den 70’e her yaştan insanın bir araya geldiği ortamlarda konuşulabiliyor. Böyle yetişen nesiller her zaman doğruya ve ideale doğru yol alacaktır. Önümüzdeki fuarda yeni kitaplarımızla karşınızda olmak dileğiyle. Sağlıkla kalın.

YORUM EKLE

banner107

banner169