banner165

Gençlere şans vermeliyiz

Alanyaspor, Süper Lig'e çıktığı 2016 - 2017 sezonunda bu yana her sezon üstüne koyan ve çıtayı yükselten, Türk futbolunda ses getiren bir takım oldu. Özellikle transferde izlediği yol her zaman takdir edildi. Mütevazi bir Anadolu kulübü olarak, topladığı puanlar ve her sene bir bır tık daha iyisini başarması gerçekten tebrik edilmesi gereken bir başarı. Peki kadarı yeterli mi?

Alanyaspor'un yaptığı güzel işleri takdir ederken, beklentiler ve gelecek ile ilgili hedefleri de konuşmamız gerektiğini düşünüyorum. Süper Lig'de ki diğer kulüplere baktığınız da gelecek için çok sağlam adımlar atmak zorunda olduğumuzu görüyorum. Şöyle ki; borç batağında sapğlanan kulüpelri ve transfer de sınırlama getirilen yasak getirilen kulüplerin durumu ortada. Bir kulübün en önemli meselesi bence bütçesidir. Bütçe yoksa hiç bir şey yok... 

A Takıma genç oyuncu transfer edip ve parlatıp satmak konusunda Alanyaspor'un hayli başarılı olduğunu söyleyebilirim. Bu başarıyı alt yapı oyuncularını da A takıma dahil ederek ve onlara şans vererek sürdürülmesi gerektiğini düşünüyorum. Alanyaspor için çok karlı olacaktır. Yetenekli gençler var alt yapı takımlarında. Hepsini de A takıma dahil edemezsin ancak en azından Genç Milli takımlara giden oyunculara A takımla lig maçlarında süre verilmesi gerekir. 

Süper Lig'de son zamanlarda birçok takım alt yapı oyuncularını sahaya sürmeye başladı. 18-19 yaşında ki gençler A takım maçlarında süre alıyor ve çok başarılılar. Bunu Alanyaspor'da da görmeliyiz. 

Gelecek ile ilgili hedefler de artık büyük olmalı. Hedef sadece ligde kalmak olmamalı. Türkiye Kupası'nda ve Avrupa Hedefleri konulmalı.  

YORUM EKLE

banner107

banner169