banner84

12. Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri başlıyor

Gökbel Güreşleri’nde er meydanına çıkacak olan başpehlivanlar Zimbitlik Spor Sahası’nda antrenman yaptı. Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) üyeleri ile birlikte güreşleri izleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, tüm Alanya halkını bu hafta sonu Gökbel’de yapılacak yağlı pehlivan güreşlerine davet etti.

12. Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri başlıyor
12. Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşleri 30 Temmuz Cumartesi günü saat 19.30’da “Demokrasi Yürüyüşü” ile başlayacak ve ardından Sibel Can Konseri ile devam edecek. 31 Temmuz Pazar günü saat 09.00’da güreşçiler kol bağlayacak. Başpehlivan Mustafa Kemal Karaboğa, Osman Aynur, Hakkı Aygün, Mustafa Batu, Şahali Kurt, Başaltı Pehlivanı Durmuş Altın, Büyük orta pehlivan Mevlüt Köken ve Tolga Turan Zimbitlik Spor Sahası’nda hazırlık antrenmanı yaptı.
BAŞKAN YÜCEL’DEN DAVET
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Her yıl olduğu gibi bugün de Gökbel Güreşleri’ne hazırlık aşamasındayız. Güreşçilerimiz hem reklam, hem tanıtım amaçlı burada antrenmanlarını gerçekleştiriyorlar. Bizde hem izlemek hem de destek vermek amaçlı buradayız. Bu yıl 12.’sini gerçekleştireceğimiz güreşlerimiz “Demokrasi Yürüyüşü” ile başlayacak. Toroslar’ın eteğinde iyi bir Demokrasi şöleni sergileyeceğiz. Bu gergin ortamda halkımıza iyi bir hafta sonu yaşatmayı temenni ediyoruz. Güvenli ve sağlıklı bir şekilde güreşlerin geçmesini diliyorum. Şimdiden tüm Alanya halkını Gökbel Güreşleri’ne bekliyorum.” dedi.
Bu yıl güreşlere Kırkpınar 2.’si Mehmet Yeşil Yeşil, Kırkpınar 3.’sü Şaban Yılmaz ile ünlü pehlivanlardan İsmail Balaban, Fatih Atlı, Mustafa Kemal Karaboğa, İsmail Koç ve Ekrem Yavuz’unda aralarında bulunduğu 35 başpehlivan ve 450’nin üzerinde güreşçi er meydanına katılacak.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107