banner84

Afrika'ya su kuyusu için Alanya'da seferber olundu

Alanya’da gümüş tamiratı yapan Hüseyin Akbulut’un Afrika’ya su kuyusu açmak için başlattığı teneke kutu toplama kampanyası yolu yarıladı. Esnafın büyük destek verdiği teneke kutu toplama çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Akbulut, topladığı tenekeleri saniyede satarak elde ettiği para ile Afrika’ya su kuyusu açarak su kıtlığına çare bulmaya çalışıyor.  

Afrika'ya su kuyusu için Alanya'da seferber olundu

El emeği göz nuru gümüşleri işleyip, tamiratını yaparak yayla yolu caddesinde ki işyerinden geçimini sağlayan Hüseyin Akbulut’un başlattığı “Su kuyusu” kampanyasına esnaflardan destek geliyor. Toplamaları gereken çok az bir miktar kaldığını ifade eden Akbulut yeterli para toplandığı taktirde bizzat gidip su kuyusunu açacağını ifade etti.
TENEKELER AFRİKADA SU KUYUSUNA DÖNÜŞECEK
Alanya esnafların destek olduğu kampanyaya esnaflar ve lokantalar teneke kutularını çöpe atmayarak kendisine getirdiklerini ifade eden Akbulut, “Projenin amacı Susuz kalan Afrika bölgelerinde su kuyusu açtırabilmek, hayır adı niyetinde. Kendi adımıza birkaç arkadaşla sağ olsunlar bu teneke kutuları veriyorlar. Bazıları da maddi olarak manevi olmasa bile maddi anlamda destek veriyorlar. 300 500 TL ile başladık şu anda yaklaşık 8000 TL para biriktirdik. Akabinde 15-16 bin TL'ye ihtiyaç var. 7-8 bin lira çayımız kaldı. 1 seneyi aşkın süredir kutu toplama işleri takip ediyoruz. Toplayıp satıp parasını nakde çevirip zaten açtığımız zaman resimlerini bizzat gidip çekip size de ulaştırırız. Sizin aracılığınızla da yardımseverler görmüş olurlar. 
“ALANYA HAYIRSEVERLER SU KUYUSU”
İsim koymayı düşünmedik ama Alanya hayırseverler su kuyusu adı daha mantıklı geldi çünkü Alanya'da toplanıyor o niyetle niyetlendik. İnşallah devamı gelir. Hayırlı olsun çevremizde restoranlar çay ocakları destekleri var. Çöpe atmıyorlar, biriktiriyorlar. Ben gidip, alıyorum toplayıp daha sonra sanayiden gelen arkadaşlara satıyorum. Müşterilerimiz var. Onlar da bu konuya duyarlılar kendileri sahilde yürüyüş yaparken bana getiriyorlar” diye konuştu. -Alkın BİRİCİK

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107