banner129

Aileler gözyaşlarına boğuldu

İncekum Spor Kulübü yöneticileri Akif Özalp, Adem Baysal, Duran Yılmaz, Recep Baysal, Süleyman Baysal ve İncekum halkının destek ve katkılarıyla, İncekum Stadyumu'nda askerlerimize yönelik büyük bir organizasyon düzenlendi

Aileler gözyaşlarına boğuldu
12 askerimiz başta olmak üzere, aileleri ve yakınlarının da hazır bulunduğu, kına ve bayrak teslimi töreni görülmeye değerdi. Sunuculuğunu HOTED Onursal Başkanı Hakan Halit Yeni’nin üstlendiği geceye, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İlçe Jandarma Komutanı, Jandarma Binbaşı Serkan Akbaba, Alanya Müftüsü Mustafa Topal, Mustafa Toksöz, Tunahan Kasapoğlu başta olmak üzere çok sayıda davetlinin yanı sıra İncekum halkı da geceye büyük ilgi gösterdi. Gecede Adem Murat Yücel kısa bir konuşma yaparak, askerlerimize bu kutsal görevlerini başarıyla ve hayırlısıyla yapıp gelmelerini diledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan gece, askerlerimizin bir bir sahneye davet edilmesiyle devam etti.
BAYRAKLARINI TESLİM ALDILAR
Askerlerin kınası yakılmadan önce, Hakan Halit Yeni tarafından kına geleneğinin başlangıcı olan Yozgatlı kınalı Hasan’ın hikâyesi okunduğu sırada aileler gözyaşlarına boğuldu ve adeta bir duygu seli yaşandı. Daha sonra kınalar yakıldı ve akabinde askerlerimiz, Adem Murat Yücel, Serkan Akbaba, Mustafa Toksöz, Tunahan Kasapoğlu gibi davetli protokolün ellerinden, bayrakları öperek teslim aldılar. Alanya müftüsü Mustafa Topal’ın asker duasını yapmasının ardından havai fişek gösterisi ve eğlence kısmına geçildi. Askerlerimiz geç saatlere kadar, canlı müzik eşliğinde bol bol eğlenip, moral depoladılar.
Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2017, 16:10
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107