banner84

Alanya'da duvar mesafeli muayene

Alanya 2 No'lu sağlık Ocağı'nda bulunan hekimler, akıllara durgunluk veren muayene yöntemine imza attı. Sağlık ocağına alınmayarak pencereden muayene edilen hastalar, yaşanan duruma tepki gösterdi

Alanya'da duvar mesafeli muayene

Türkiye genelinde olduğu gibi Alanya'da da koronavirüs vaka sayılarında artışlar yaşanıyor. Bu artışla birlikte tedirginlik ve korku gün yüzüne çıkıyor. Alanya'daki artışla birlikte koronavirüsten korunmak adına aile hekimleri de muayenelerde yeni yola başvuruyor. 
HASTALAR İÇERİ ALINMIYOR
Alanya 2 No'lu Sağlık Ocağı da yeni yöntemiyle tepkileri üzerine çekti. Sağlık ocağı daha önce eşi benzeri görülmemiş bir muayene yöntemi tercih etti. Sağlık ocağına gelen hastalar, içeriye alınmadan dışarıda bulunan pencere önünden 'Neyin var? Şikayetiniz nedir?' soruları yöneltilerek, tedavi ediliyor. 
REÇETELERİ PENCEREDEN ATIYORLAR
Hastaların sorulara cevabı sonucu ise hekimler reçete yazıyor. Bazı hastalar kendileri için yazılan reçeteleri hekimlerin bulundukları yerden peçeteye sararak, aşağıya attığını söyleyerek, sorunu dile getirdi.  
YENİ YÖNTEM HAYRETE DÜŞÜRDÜ
Sağlık ocağının 1 ve 2'nci katında bulunan Özlem Koyuncu ve Murat Koyuncu isimli aile hekimleri tarafından gerçekleşen muayene yöntemi, hayretlere düşürürken, hastaların tepkisini çekiyor. 
'BİZİ CİDDİYE ALMADILAR'
2 No'lu Sağlık Ocağı'nda yaşanılan durumu Alanya Postası Gazetesi'nin gündeme taşımasının ardından birçok okurdan da konuyla ilgili yorum geldi. Vatandaşlardan Hasan Büyük, "2 ay önce beni de böyle muayene etmişti. Kıvrılmış bir kağıt içinde reçetemi aşağı atmıştı. Pandemi ile uğraşan doktorlar ne yapsın aile hekimleri böyle yaparsa?" derken, Ibrahim Karataş da, "Evet bir buçuk, iki ay önce yine böyle muayene etmişlerdi, sağlık grup başkanlığını arayıp bildirmiştik, demekki ciddiye almamışlar" diye konuştu. -Ayşe Yağmur MERCİMEK

Mobil Bildirim

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 19:23
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107