banner129

Alanya'da göz göre göre tehlike

Alanya İskelesi'nde bulunan yürüyüş yolunda oluşan çökme, faciaya adeta davetiye çıkarıyor. 15 santimi bulan çökmenin depremlerin ardından giderek açıldığı üzerinde duruluyor

Alanya'da göz göre göre tehlike

Alanya'da Balıkçı Barınağı'nı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan 10 yıllığına kiralayan Balıkçılar Kooperatifi, Alanya İskelesi içinde yer alan Balıkçı Barınağı'nın çevresini demir parmaklıkla kapatma hamlesinin üzerinden 5 yıl geçti. İskelede o dönemde çarpıcı projelerle cazibe merkezine dönüştürüleceği vaat edilmişti ancak gelinen noktada gezi teknelerinin demirlediği yürüyüş bandı çökmek üzere.
ÇÖKME RİSKİ İLE KARŞI KARŞIYA
Bir dönemin en cazibeli alanı olan rıhtım bölgesi balıkçılar kahvesinin kapatılması akabinde demir bariyerlerle belirli bir kısmının sınırlandırılması ile izole hale gelen iskelede şimdide beton yürüyüş yolu çökme riski ile karşı karşıya kaldı. 
15 SANTİMİ BULUYOR
Bölge adeta S.O.S veriyor. Polis karakolunun ön kısmında kalan beton blokta 15 santimi bulan açıklık oluştu. Demir bariyerlerin hemen yanında oluşan bu çökme tedirginliğe neden olurken geçmişte de benzer manzaralar beton dökülerek kapatılmaya çalışıldığı dikkat çekiyor. 
DEPREM SONRASI MI ARTTI?
Denize doğru oluşan eğim ve beton zemindeki açıklık bir süredir olmasına rağmen özellikle Alanya'da hissedilen Gazipaşa açıklarındaki 5 Aralık 2020’de yaşanan 5,2 büyüklüğündeki depremin ardından arttığı yönünde. Olası bir çökme anında turizm sezonunda can kayı kaçınılmaz olarak görülüyor. -Özgür YILMAZ
 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 11:40
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107