banner84

Alanya'da muhtar derneğinden muhtara tepki

Pandemi kuralları çerçevesinde açılış kapanış saatleri ve alkol satış yasağına uymadığı için hakkında 70 kez tutanak tutulan muhtara Alanya Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Yüksel tepki gösterdi. Yüksel, "Kendisinin kurallara uymayan esnafa tutanak tutma yetkisi varken sosyal medyandan paylaşım yapmakla meşgul oluyor” dedi.

Alanya'da muhtar derneğinden muhtara tepki

Tosmur Mahalle Muhtarı Zafer Gürel’in pandemi tedbirlerine uymayarak marketini gece yarısına kadar açması sebebiyle Alanya Belediyesi Çözüm Masasına 4 Nisan 2020’den bugüne kadar 54 defa şikayet ulaştı. Farklı birimlerce 72 defa denetlenip 7 ceza tutanağı yazılan ve 44 kez sözlü uyarıda bulunulmasına rağmen kurallara uymamakta ısrar eden Gürel’e muhtarlar derneğinden eleştiri geldi.
Alanya Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Yüksel, " Belediye başkanımız bu olaydan  2 gün önce 70 tutanak tutulduğunu kurallara uyması gerektiğini belirterek Tosmur Muhtarı Zafer Gürel’i uyarmamı istedi. Kuralara önce muhtarın kendi uyması gerekir. Uymayanlara azası ile birlikte kendisinin tutanak  tutma yetkiside var. Niye yetkisini kullanıp açık işletmelere tutanak tutmuyor. B konuda Adem Murat Yücel’de kusur görmüyorum. Muhtar kanunlara uymuyor. Muhtar olduğu için daha çok dikkat etmeli. Kanun nezdinde kamu görevlisi olduğu için sade vatandaşa göre işlediği suçun cezası bile katlanmış olur.  Kapatmaya markete tutanak tutacağına sosyal medyada paylaşımlar yapması doğru değil” dedi. 
Muhtar Gürel sosyal medya hesabından hem zabıta ekiplerini aracı ile kendisi takip edip hem başkalarına takip ettirdiği görüntüleri yayınlarken ayrıca  “Siz kimsiniz? Her gün gelin ceza yazın. Maaşınızı ödeyeceğim" diyerek küçük düşürücü paylaşımda bulunmuştu.
 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107