banner84

Alanya'da randevulu kurban kesimine talep arttı 

Kurban Bayramı kapsamında Alanya Belediyesi tarafından ilçenin farklı noktalarında belirlenen 4 kurban kesim alanında randevulu kesimlere bu yıl vatandaşların talebi daha fazla oldu.  

Alanya'da randevulu kurban kesimine talep arttı 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Alanya Kurban bayramını oldukça yoğun geçirdi. Bayramın ilk üç günü vatandaşlar ibadetleri gereği kurbanlıklarını kestirdi. İlçe genelinde Alanya Belediyesi’ne ait 4, kurum dışında ise toplam 86 kurban kesim yerleri vatandaşların hizmetine sunuldu. Pandemi kuralları kapsamında tüm tedbirlerin alındığı kurban kesim alanlarında vatandaşlar randevu sistemine bu yıl daha da önem verdi.  

BAYRAMIN BİRİNCİ VE İKİNCİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 
Alanya Belediyesi’nin randevulu kurban kesim hizmetiyle ilgili Alanya Postası’na özel açıklamada bulunan Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa,”Bayram boyunca Alanya Belediyesi 4 farklı noktada vatandaşlara kurban kesim hizmeti gerçekleştirdi. Payallar, doğuda Mahmutlar, batıda Payallar ve merkezde Eşgilik Düğün Salonu ile Gazipaşa Dolmuş Durağında bu yıl da bayramın birinci ve ikinci günü randevulu sistem ile kurban kesimi gerçekleştirdik. Bu kapsamda toplam 2 bin kesim gerçekleştirildi. Geçen yıl aynı hizmet kapsamında bin 492 kesim gerçekleştirilmişti” ifadelerini kullandı- Gülşah ANAK
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169