banner129

Alanya'da yasak öncesi fırında oluşan kuyruk korkuttu

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge sonrası dün akşam saat: 21:00’den Pazar sabah saat: 05:00’a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı. Yasağa saatle kala vatandaşların ekmek fırınlarının önünde oluşturduğu “koronavirüse davet kuyruğu” ise virüsün yayılımı açısından korku etkisi yarattı.

Alanya'da yasak öncesi fırında oluşan kuyruk korkuttu

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası basın açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni koronavirüs tedbirlerini açıklamıştı.İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi, Antalya İl ve Alanya İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından yürütülecek olan karar sonrası hafta sonu Cuma akşamı saat: 21:00 ile Pazar sabah saat: 05:00’a kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasına başlandı.

Kararın ilk günü olan Cuma akşamı vatandaşların özellikle ekmek fırınlarının önünde oluşturduğu uzun kuyrukları korku dolu anlar yaşanmasına sebep oldu. Koronavirüs’ün yayılım hızını kontrol altına almak için hayata geçirilen kısıtlama kararlarının, vatandaşın oluşturduğu uzun kuyruklar ve yakın temaslar nedeniyle ne kadar işe yarayıp yaramayacağı ise merak uyandırıyor.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107