banner84

Alanya Kabotaj Bayramını kutladı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 91. yıldönümü Alanya’ da resmî törenle kutlandı

Alanya Kabotaj Bayramını kutladı
1 Temmuz 1926 yılında yasalaştırılan Denizcilik ve Kabotaj Kanunu için düzenlenen bayram, Alanya'da yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalara Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, Alanya Liman Başkanı Vekili Mustafa Akdoğan diğer protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Alanya İskelesi'nde düzenlenen tören, Atatürk anıtına çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
DENİZE ÇELENK BIRAKILDI
Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu ve Alanya Liman Başkanı Vekili Mustafa Akdoğan tekne ile açılarak deniz şehitleri anısına suya saygı çelengi bıraktı. Alanya Liman Başkanı Vekili Mustafa Akdoğan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından yarışmalara geçildi.
YAĞLI DİREK YARIŞI NEFESLERİ KESTİ
Etkinlikler kapsamında deniz dibinde altın bulma, su sporları(flayboard) gösterileri, yüzme yarışmaları ve yağlı direkten bayrak alma yarışı yapıldı. Her yıl geleneksel olarak yapılan yağlı direkten bayrak alma yarışını izleyenler, büyük bir heyecanla yarışmayı takip etti. Uzun süre bayrak bulunduğu yerden alınamazken Arif Şahiner büyük bir gayret göstererek bayrağı almayı başardı ve yarışmayı kazanan isim oldu
Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107