banner84

Alanya Maskeli Şebnem’i unutmadı

Alanya Belediyesi, lösemiye karşı mücadelesiyle tüm Türkiye’ye örnek olan Şebnem Köseoğlu’nun adını yaşatmak için park yaptırdı. Alanya Belediyesi tarafından yaptırılan park dün açıldı. 

Alanya Maskeli Şebnem’i unutmadı

Lösemi hastalığı ile olan savaşına 2018 yılında başlayan, 2020 yılında yenik düşen ve mücadelesiyle tüm Türkiye’de “Maskeli Şebnem” olarak tanınan Alanya Hamdullah Emin Paşa (Alanya HEP) Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü Öğretim Görevlisi ve Alanya Postası Gazetesi Köşe Yazarı Şebnem Köseoğlu’nun ismi, okulunun önünde oluşturulan parkta yaşayacak.

ÇOK SAYIDA SEVENİ KATILDI
Alanya Belediyesi tarafından yaptırılan Şebnem Köseoğlu Parkı’nın açılışı dün Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK Temsilcileri, Alanya HEP Üniversitesi öğretim görevlileri, Şebnem Köseoğlu’nun ailesi ve sevenleri katıldı.

‘ADI BU PARKLA BİRLİKTE YAŞAYACAK’
Açılışta konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Öncelikle Köseoğlu ailesinin acılarını onlarla birlikte ben de paylaşıyorum. Şebnem kızımızın mekanı cennet olsun. Bugün Şebnem kızımızın aramızdan ayrıldığı tarih. Hayat dolu, neşeli, hepimize umudu aşılayan, Maskeli Şebnem’i kaybettiğimiz bugün onu minnetle anıyoruz. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Öğretim Üyesi Şebnem Köseoğlu, hastalıkla mücadelesinde hepimize ve tüm Türkiye’ye örnek olacak bir tablo. sergilemiştir. Tüm Alanya olarak Şebnem için hepimiz düzenlenen kampanyaya destek vermiştik. Şebnem’in en büyük hayali iyileşip Üniversitesine, öğrencilerine geri dönmekti. Bizlerde Belediye Meclisi’nin aldığı ortak kararla Alanya HEP Üniversitesi’nin hemen yanında bulunan bu parka Alanya’nın değeri olan Şebnem Köseoğlu’nun  adını verdik. Onun adını bu parkta hep birlikte yaşatacağız” ifadelereni kullandı.

‘AİLESİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM’
Şebnem Kösoğlu ile herkesin bir anısının olduğunu ve kendisiyle yüz yüze tanışamadığını söyleyen Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer ise konuşmasında, “ Böyle zamanlarda konuşmak çok zor. Ben sadece şunu söyleyebilirim; ben kendisiyle hiç tanışmadım ancak sosyal medya vasıtasıyla çeşitli zamanlar takip ettik. Ben öncelikle ailesini gerçekten tebrik ediyorum. İnsanlara bu kadar yakın bir evlat yetiştirmek ve çalıştığı yerleri sahiplenici bir evlat yetiştirmek gerçekten çok zor. Aslında bizim memleketimizin ihtiyacı olan insanlar böyle insanlar. Ben kendilerine bu noktada teşekkürlerimi sunuyorum. Burada güzel bir şekilde anılmak herkese nasip olmaz o yüzden bu vesileyle de kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Yıllarca emek verdiği üniversitenin en yakın yerine kendi isminin yaşayacağı bir park düzenlendiği için başta Belediye Başkanı olmak üzere Bütün Belediye Meclis Üyelerine ve bütün çalışanların hepsine teşekkür ediyorum, Şebnem içinde kendisine Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

DUALARLA AÇILDI
Konuşmaların ardında Alanya Müftüsü İhsan İlhan tarafından parkın açılış duası gerçekleştirildi.

KURDELE KESİLDİ
Parkın açılışını Kaymakam Ürkmezer, Başkan Yücel ve Köseoğlu ailesi kurdele keserek tamamladı. Parkın açılışının ardından park ziyaretçilere açıldı.

ALİ KOÇ ÇELENK GÖNDERDİ
Fenerbahçe fanatiği olan Şebnem Köseoğlu’nun adına açılan parkın açılışına Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’ta çelenk göndermeyi ihmal etmedi. -Alkın BİRİCİK
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157