banner129

Alanya’da bilinen simalar koronaya yakalandı

Son günlerde Covid-19 salgını Tüm Türkiye’de olduğu gibi Alanya’da da artış gösteriyor. Yaşanan artışla birlikte Alanya'nın yakından tanıdığı isimlerde ve kurumlarda da Covid-19'a rastlanıyor

Alanya’da bilinen simalar koronaya yakalandı

Büyükşehir Yasası ile kapanan Kargıcak eski Belediye Başkanı olan ve bir dönem Alanya Belediye Meclis üyeliği de yapan Zihni Asiltürk'ün Covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Asiltürk'ün sağlık durumunun iyi olduğu ve evinde ilaç tedavisi uygulandığı öğrenildi. 
APAYDIN VE EŞİ POZİTİF
Öte yandan, Alanya siyasetinin önemli isimlerinden olan, İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı Eski Başkanı Yücel Apaydın ve eşinin de koronavirüs testleri pozitif çıktı. Apaydın ve eşinin durumunun iyi olduğu ve evlerinde karantina altına alındıkları öğrenildi. 
HİZMET BİRİMİNDE KORONA ÇIKTI
Ayrıca, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi'ne bağlı personellerin yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Gelen bilgilere göre Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi Çevre Sağlık ve Kontrol Müdürlüğü'ne bağlı olarak görev yapan bir personelin Koronavirüs'ee yakalanması sonrası görev yaptığı diğer birimlere de virüsü taşıdığı öğrenildi. Çevre Sağlık ve Kontrol Müdürlüğü'ne bağlı personelin Kovid-19'a yakalanmasının ardından Mezarlıklar Müdürlüğü Personeli dahil pozitif vakalar ortaya çıkarken belirli bir sayıda personelin ise tedbir amaçlı ivedilikle izolasyon için evlerine gönderildiği bildirildi.ve Alanya’nın tanınmış turizmci ve iş adamlarından Konaklı Mahallesi’ndeki Elite Admiral Premium Residence’ın ortaklarından, genç işadamı Mevlüt Görücü'nün de koronavirüse yakalandığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 14:01
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107