banner84

Alanya’nın bilim kalesi 1 yaşında 

Alanya merkezde kurulan ve genel sağlık ve spor konularını ele alan Turkish Journal Of Health And Sport dergisi 1. Yılını kutladı. 

Alanya’nın bilim kalesi 1 yaşında 

Alanya’da kurulmuş olmasıyla dikkat çeken ve içeriğindeki konularla da farkındalık oluşturan Turkish Journal Of Health And Sport ekibine düzenlenen törenle ödülleri takdim edildi. Dünyayı ilgilendiren makale dergisi olan proje kapsamında bir yılda elde edilen başarıları Alanya Postası Gazetesi Köşes Yazarı Dr. Hasan Basri Savaş yaptığı açıklama ile dillendirdi. 

‘YURT İÇİ VE YURT DIŞI BİLİM KURULU ÜYELERİMİZ VAR’
Davetlilerle tek tek ilgilenen Dr. Hasan Basri Savaş, “Uluslararası bir bilim dergisinin 1. yılını kutlamak ve bilim ödüllerini vermek üzere bir araya geldik. Dergimiz Alanya merkezde kurulan ama dünyayı ilgilendiren ile makale dergisi. Bu dergi Turkish Journal Of Health And Sport adı altında  bilimsel bir dergi. Genel sağlık ve spor dergisidir. Bugüne kadar dünya genelinde 1 editör grubu oluşturduk, yurtdışından ve yurt içinde de bilim kurulu üyelerimiz var. Bu derginin yayıncılığını ben yapıyorum bu geniş bir ekip işi aslında. Bu akşamki toplanma gayemiz öncelikle bu ekibi bir araya toplayıp çalışmalarda emek veren ekibimize teşekkür etmek”dedi. 

‘ALANYA’NIN ADINI BU FAALİYETLE DUYURMAK ONUR VERİCİ’
Alanya'nın adının bu tür bilimsel faaliyetler ile dünya genelinde duyulması bizleri mutlu eden bir olay. Editör ekibimiz çok geniş ve değerli hocalarımızdan oluşuyor. Akdeniz Üniversitesi ve  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nden (ALKÜ) hocalarımızın birlikte yaptığı bir araştırma ödül aldı. Araştırmanın konusu ise  obezite genetiği üzerine oldu. Obezite hastalığı adeta tüm dünyayı kasıp kavuran ciddi bir hastalık haline geldi. Bu sebeple başka hastalıklara da yol açan bir hastalık. Bunun genetik yönünü araştıran hocalarımız önemli verileri tüm dünyada ilk kez ortaya koydular.  O yüzden yapılan  araştırma çok önemli ve  bizim dergimizde de yayınlandı. Hep beraber toplandık.  Hocalarımıza  bir ödül takdim ettik  ve yılın bilim ödülünü verdik. Bu ekibin sorumlu yazarı bizim Alanya'dan bir hocamız doktor eğitimi görevlisi Durkadın Demirekşi. Ona da bu akşam ödülünü vermiş olduk. Sizlere de davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı- Gülşah ANAK – Ekmel YILMAZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107