banner84

'ALKÜ, FETÖ'den temizlenecek'

Yurt genelinde FETÖ-PYD operasyonları düzenlenirken ALKÜ Rektörü Pınarbaşı, "Akademik ve idari kadroya ilişkin çalışmalarımız titizlikle sürüyor hepsini ayıklayacağız" dedi.

'ALKÜ, FETÖ'den temizlenecek'
15 Temmuz askeri darbe girişiminde bulunan Paralel Devlet Yapılanması FETÖ/PDY'ye yönelik yükseköğretimdeki en önemli ve geniş yapılanmasının birini de kısa süre önce kurulan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nde oluşturduğu ortaya çıktı. 10 aydır görevde olan ALKÜ Rektörü Prof Dr Ahmet Pınarbaşı, bu yapılanmanın üniversiteden tamamen temizlenmesi için araştırmalarını yürütüp güvenlik güçleri ile bir çalışmalarını sürdürüyor.
ALKÜ'DE FETÖ ARAŞTIRMASI SÜRÜYOR
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Pınarbaşı: "Yaptığımız incelemelerde maalesef bu yapının üniversitemiz içerisinde yuvalandığını gördük. Kısa süre sonra bu personeller açığa alınacak. Yada görevlerine son verilecek" dedi.
AMACIMIZ KURUNUN YAŞIN YANMAMASI
Pınarbaşı, akademik ve idari personelin tamamı gözden geçiriliyor. Önceden ilişkisi olup pişmanlık duyarak bırakanlar olabilir, ancak halen devam edenler için çalışmalarımız araştırmamız sürüyor. Kurunun yanında yaşında yanmaması için uğraşıyoruz. Haftaya süreç tamamlanmış ve üniversitemiz FETÖ/PDY yapılanmasından tamamen arındırılmış olur. Bizim için, işe başlayan veya başlayacak kişilerden beklentimiz bu yapı (FETÖ) ile hiç bir bağının olmaması ve liyakatli olması" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2016, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107