banner84

ALKÜ'nün ihtiyaç listesi Ankara'da

Alanya Postası Gazetesi'nin birçok manşetinde gündeme taşıdığı öğrencilerin barınma sorunu için Rektör Kalan, Ankara'da temaslarda bulundu. Kalan, öğrencilere yönelik yurt konusunun ihtiyaç listesinin başında yer aldığını söyledi

ALKÜ'nün ihtiyaç listesi Ankara'da

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gitti. Bu doğrultuda, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Yurt Hizmetleri Daire Başkanı Yavuz Güner ile bir araya gelen Rektör Kalan, Alanya’da barınma konusuna yönelik bir görüşme gerçekleştirdi. ALKÜ Kestel Yerleşkesinde bulunan ve kısa bir süre sonra hizmete açılacak olan bin kişilik kız öğrenci yurdu projesi ile ilgili bilgiler alan Rektör Kalan, hizmete girecek bu yurt ile ALKÜ’lü öğrencilerin bir nebze de olsa barınma konusunda rahatlayacağını dile getirdi. 

LİSTENİN BAŞINDA YURT VAR
ALKÜ Cikcilli Yerleşkesine de benzeri öğrenci yurtlarının yapılmasının ihtiyaçlar listesinde ilk sıralarda olduğunu dile getiren Rektör Kalan, Alanya’da öğrenim gören öğrencilerin yaşadığı sıkıntının konaklama sorunu olduğunu dile getirdi. Nazik kabulünden dolayı Başkan Yavuz Güner’e teşekkürlerini ileten Rektör Kalan, “Devletimizin desteğini her daim yanımızda hissediyoruz. ALKÜ Rektörü olarak Alanya’mıza kapasitesi büyük bir yurdun kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletirim.” dedi.

YARDIM MESAJI İLETİLİYOR
Rektör Kalan görüşme sonrasında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, barınma sorununa ve istenilen yüksek konaklama bedelleri nedeniyle öğrencilerimizden çok sayıda yardım mesajı alıyoruz. Bu konuda direkt olarak elimizden bir şey gelmemesi bizleri ziyadesiyle üzüyor. Yaşanan sıkıntı pek çok öğrencimizi olumsuz etkiliyor. 

ÖĞRENCİLERDE YATAY GEÇİŞ DÜŞÜNCESİ
Yatay geçiş yapmayı düşünen öğrencilerimiz dahi oluyor. Bir çoğumuz belirli düzeylerdeki sosyoekonomik ailelerden geliyoruz. Bu noktada empati kurmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Üniversitemizin büyümesini, güçlenmesini ve daha çok öğrenci tarafından tercih edilmesini istiyorsak, vatandaşlarımızdan ülkenin ve toplumun ekonomik koşullarını göz önünde bulundurarak daha makul konaklama ücretleri talep etmelerini bir kez daha rica ediyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169