banner84

Almanlar, online rezervasyonu sevdi

Klasik acente ve tur operatörleri üzerinden tatil rezervasyonlarının ağırlıklı olduğu Almanya'da online seyahate ilgi artıyor

Almanlar, online rezervasyonu sevdi

 Almanya’da da internet üzerinden tatil ve seyahat satın alma eğiliminde artış gözleniyor. Europ Assistance Gruppe’nin Ipsos Enstitüsü’ne Mart ve Nisan 2014’te Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Belçika ve Avusturya’da 3 bin kişi ile gerçekleştirilen anket üzerinden yaptırdığı araştırma, Almanya’da online seyahat eğiliminin arttığını ortaya koydu. 

Araştırma sonuçlarına göre, geçen yıl yaz tatillerini online satın alma eğiliminde olan Almanların oranı yüzde 55 iken bu yıl bu oran yüzde 58’e çıktı.  
İnternet üzerinden tatilini direkt otellerin ya da havayollarının sitelerinden satın alacağını belirten Alman tatilci sayısı da yüzde 10 artarak üçte bir oranına yükseldi.  Buna karşılık tatilini tur operatörlerinin internet sitelerinden almak isteyenlerin oranı ise yüzde 16’da kaldı. Tatilini seyahat acentesi bürosundan almak isteyenlerin oranı ise geçen yıl yüzde 33 iken bu yıl bu oran yüzde 27’ye geriledi. 
Öte yandan Almanların tatil için tercih edecekleri destinasyonlarda Avrupa’daki destinasyonların oranının ise yüzde 80 olduğu dikkat çekti. Geçen yıl yüzde 33 ile Almanlar için birinci destinasyon olan Almanya, bu yıl yüzde 28’e gerilemesine rağmen, ilk sırada yer almaya devam etti. Almanya’yı yüzde 12 ile İtalya, yüzde 8 ile İspanya, yüzde 7 Avusturya ve yüzde 6 ile Fransa takip etti. 
Almanların tatil için harcamayı planladıkları ortalama miktar ise 2 bin 397 avro ile Avrupa ortalamasını üzerinde seyretti. Tatil harcamalarında Avrupa ortalaması ie 2 bin 313 olarak belirlendi. 
Almanların yüzde 69’u yine deniz-güneş-kum tatilini tercih ederken, yüzde 20’si ise ‘kültür seyahati’ yapacağını beyan etti. 
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157