banner84

ALTSO'da birlik mesajı

ALTSO Meclis Salonu'na mehter marşı eşliğinde giren meclis üyeleri, toplantının başında da demokrasi şehitleri için bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı okudu. Meclis üyelerinin üzerinde Ay-Yıldızlı tişörtler bulunuyordu

ALTSO'da birlik mesajı
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ALTSO) Temmuz ayı Olağan Meclis toplantısı dün Meclis Başkan Vekili Mustafa Irmak'ın başkanlığında ALTSO Meclis Salonu'nda yapıldı. 15 Temmuz'daki darbe girişimini kınayan ALTSO meclis üyeleri, meclis saatinde salona mehter marşı eşliğinde girdiler. Üzerlerinde Ay-Yıldızlı tişörtlerle, 'Darbeye hayır, demokrasiye evet' mesajı veren ALTSO Meclis Üyeleri, darbe gecesinde kaybettiğimiz şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundular, müteakibinde de İstiklal Marşımızı hep birlikte okudular. 
"BAŞKOMUTANIN EMİRLERİNE UYDUK"
'Demokrasimizi kesintiye uğratmak isteyen hain darbecilere karşı 15 Temmuz gecesi tepkimizi koyup, sokaklara indik' diyen ALTSO Başkanı Şahin, "Odamızı açarak, üyelerimize bilgilendirme mesajı attık. Dik durduk. Başkomutanımızın emirlerine olayın başından itibaren harfiyen riayet ettik. İş dünyası olarak ülkemizin birliği, demokrasimiz, yargı ve eğitimin yanı sıra ekonomimizin de geleceği için kısa adı FETÖ olan bu alçak silahlı terör örgütünün en ağır biçimde cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi. 
"DARBE GİRİŞİMİ DİRENİŞLE SON BULDU”
15 Temmuz günü Fetullahçı Terör Örgütü tarafından milli iradeye karşı kirli oyunlar oynandığını vurgulayan Başkan Şahin, “Emirlerini milletimizin iradesinden değil, hain şebekelerden alan cuntacıların darbe girişimi olarak başlayıp Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombalamak ve masum vatandaşlara ateş açmak gibi korkunç terörist saldırılara dönüşen eylemleri, devletimizin ve milletimizin kahramanca direnişi ve başarılı operasyonlarla son buldu” diye konuştu. 
"DEMOKRASİNİN YANINDAYIZ"
Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: 
"15 Temmuz tarihinin Türkiye değil dünya tarihine geçecek milli irade bayramıdır. Bu süreçte, öncelikle Cumhurbaşkanımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Başbakanımız ile hükümetimizin kararlılığı halkımıza cesaret verdi. Bizde oda olarak tepkimizi hemen koyduk. Demokrasimize sahip çıktık.  15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından ülkemizde faaliyet gösteren 365 oda ve borsa ile ortak açıklama yaptık. Ülkemizde yer alan bütün oda ve borsayla, ortak tepkimizi koyduk. Demokrasimizin yanında olduğumuzu bir kez daha belirttik. O günden bu yana oda personelimizle, yönetim ve meclis üyelerimizle birlikte demokrasi nöbeti tutuyoruz. Ayrıca demokrasi nöbetçilerimize de kavurma-pilav ikram ettik. Onların yanında olduğumuzu bir kez daha bu şekilde belirttik."
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107