banner129

Arsi'ye çifte ödül

Holiday Check 2017'nin en iyi otelleri listesinde Alanya'dan iki konaklama tesisi bulunuyor. Bunlardan birisi Arsi Otel, diğeri de Kleopatra Arsi.

Arsi'ye çifte ödül
- Kerim TOKSÖZ

37 yıllık yaşamının 28 yılını turizme adayan Alanyalı işadamı Ali Boz'un sahibi olduğu üç turistik tesisten ikisi Holiday Check 2017'nin en iyi otelleri arasına girmeyi başardı. Alman müşterilerinin Holiday Check 2017'ye ait web sitesine yapılan yorumlara göre seçilen en iyi oteller arasına girmeyi başaran Boz'a ait Arsi Otel ve Kleopatra Arsi, Alman müşterilerinin yorumlarıyla en iyi müşteri memnuniyeti ödülü almaya hak kazandı. 35 ülkeden toplam 695 otelin dahil olduğu oylamada ödül kazanan listeler arasına adını yazdırmayı başaran iki otel sayesinde Alanyalı turizmcilerin morali biraz olsun yerine geldi. Holiday Check 2017 ödülü alabilmek için de işlettiğiniz oteller, 5 ve üzeri puana, en az yüzde 90 tavsiye oranına ve 50 misafir yorumuna sahip tesislerin arasından seçiliyor. 
"MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ÇOK ÖNEMLİ"
Alanya'daki üç turistik tesisten ikisine müşteri memnuniyeti ödülü verilmesinin haklı onuru ve gururunu yaşadığını söyleyen Ali Boz, "Bu onuru bize yaşatan tüm personellerime teşekkür ediyorum. Böylesi bir dönemde üç otelimden ikisinin ödül almış olması bizi mutlu etti. Bugüne kadar kazanacağımız parayı değil, otelimde konaklayan müşteriyi nasıl memnun edebiliriz diye düşündük ve müşteri memnuniyetine paradan daha çok da önem verdik. Eğer siz otelinizde konaklayan müşteriyi memnun edebilirseniz, onlara güler yüzlü personel ve kaliteli hizmet verirseniz, o müşteri gelecek yıllarda da aynı tesisi seçerler, kendisini mutlu bir şekilde ülkesine gönderen otelde tatil yaparlar" dedi.  
"OTELİMDE KONAKLAYANA MÜŞTERİ DEĞİL, MİSAFİR GÖZÜYLE BAKARIM"
Boz sözlerini şöyle sürdürdü:
"Hiç bir zaman otelimizde kendi yemediğimiz ürünleri de müşterinin önüne sunmadık. Mutfakta hazırladığımız yemeği kendimiz beğeniyorsak, müşteriye o yemeği de verdik. Ama kendi yemediğimiz hiç bir ürünü de müşterinin önüne sunmadık, sunmayacağız da. Çünkü bizler otelimize gelen bir müşteri hakkında 'Nasıl olsa bir daha gelmez' düşüncesiyle hareket edersek, o yıl da çok iyi iş yaparsınız ama bir dahaki sezon da otelinizde oturur, turistin gelmesi için dua edersiniz ama o dua işe yaramaz. Her zaman turizm işiyle uğraşıyorsanız, gelen müşteriyi kendi yerinize koyacak ve öyle davranacaksınız. Benim otelimde konaklayan insanlara müşteri olarak bakmam tam aksine evimdeki bir misafirim gözüyle bakarım. Böyle de olunca hem otelinizde doluluk oranı üst seviyede oluyor, hem de müşteriler memnun oluyor. Böylece hem otelinizde doluluk oranı sıkıntısı yaşamıyorsunuz, hem de ödüller alıyor ve örnek bir tesis oluyorsunuz."
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 16:19
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107