banner84

Barınakların büyükşehire bağlanmasını istiyorlar

Merkezi Alanya’da bulunan Hayvanlar Eşittir Yaşam Derneği olağanüstü genel kurulunu ALTSO salonunda yaptı. Genel kurula çok sayıda hayvanseverin yanı sıra MHP Alanya kadın kolları başkanı Sevim Bulut ve üyeleri katıldı.

Barınakların büyükşehire bağlanmasını istiyorlar
Genel kurulda bir konuşma yapan dernek başkanı Mehmet Ergün," Alanya’da hayvan hakları konusunda oldukça başarılı çalışmalar yapıyoruz. Gerek kamu idarelerinin ve gerekse hayvanlara yönelik münferit hak ihlallerinde kazandığımız mahkemeler var, bu kararlar emsal teşkil edip örnek olmaktadır. Amacımız Alanya’da bütün hayvanların sağlıklı ve refah içinde yaşamasını sağlamak olup bu konuda kamu kurumlarıyla ortak çalışmak istiyoruz. Bütün hayvanseverlerin bulundukları bölgede hayvanların savunmasını yapmak en büyük arzumuzdur, zor durumlarda derneğimize başvurarak hukuksal destek isteyebilirler" dedi.
'DERNEKLE BELEDİYE ARASINDA KÖPRÜ OLMAYA HAZIRIZ'
Genel kurula katılan MHP Alanya kadın kolları başkanı Sevim Bulut yaptığı konuşmada ‘Biz de kadın kolları olarak hayvan hakları konusunda çalışmalar yapıp Alanya’da hayvanların refahını arzulamaktayız. Bu konu da dernekle belediye arasında köprü olmaya hazırız ve birçok engeli aşacağımıza eminiz" dedi. Genel kurulda bütün üyelerin katılımıyla Antalya’da bulunan bütün resmi barınakların Antalya BŞB ne bağlanması,Alanya belediyesince doğal yaşam alanı oluşturulması,hayvan istismarı ve hayvan ticaretinin önlenmesi için bakanlık düzeyinde çalışmalar yapılması,derneğin kısa adı ANADOLUFED olan Anadolu hayvan hakları federasyonuna katılımı ve Alanya belediyesinde çalışan sokak hayvanlarını toplayan kişilerin vasıflı elemanlardan oluşturulması konularında çalışmalar yapılması konusunda yeni yönetime görev ve yetki verilmesi konusunda karar alındı. Derneğin yeni yönetim kurulu Mehmet Ergün,Vildan Yazar,Hülya Altay,Gökçe Nihan Doğan ve Merve Kiprik‘ten oluşurken Federasyon delegeliğine Zeliha Daşıyıcı,Vildan Yazar ve Mehmet Ergün’den oluştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107