banner129

Başkan Yücel;''Bunun adı caniliktir"

15 Temmuz darbe girişimine kalkışılmasının yıldönümünü unutmayan Başkan Yücel, "İnsan hayatına, seçilmişlere ve halka bir gasptı. Canıyla, malıyla insanların üzerine yürümekti" dedi

Başkan Yücel;''Bunun adı caniliktir"
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sızan Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin 15 Temmuz'da darbe girişimine kalkışması sonucu bir çok askerimiz, polisimiz ve vatandaşımız şehit düşerken, bir çok asker, polis ve vatandaşımız da gazi oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Sokağa inin' çağrısıyla sokağa dökülen vatandaşlar, darbe girişimine karşı tek vücut olarak, FETÖ'nün bu girişimini engellediler.  
"DARBE GİRİŞİMİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ"
Alanya Belediye Meclisi, 15 Temmuz darbe girişimine kalkışılmasının yıldönümünü de unutmadı, hem hain FETÖ'yü kınadılar, hem de Türk Milletini unutmadılar. AKP'li Arif Tok, "15 Temmuz'da yaşanan darbe kalkışmasında şehit düşen asker, polis ve vatandaşlarımıza Allah'tah rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz" derken, CHP'li Erdoğan Toktaş, "Temmuz hain darbe girişimini bir kez daha şiddetle kınıyor, en kısa sürede buna vesile olanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz" dedi. 
"İNSAN HAYATINI GASP ETMEYE ÇALIŞTILAR"
15 Temmuz'da yaşananları bir kez daha kınayan Başkan Yücel, "15 Temmuz gecesi, bazılarına göre darbe, bazılarına göre kalkışma, bazılarına göre de devlet otoritesine el koyma. Bu ülke yıllardan buyana ne darbeler, ne kalkışmalar gördü ama bu ne darbeye benzerdi, ne kalkışmaya bu bir canilikti. İnsan hayatına, seçilmişlere ve halka bir gasptı. Canıyla, malıyla insanların üzerine yürümekti. Ben 15 Temmuz gecesinde tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerimize Allah'tan şifalar diliyorum. Allah o günleri Türk Milleti'ne bir kez daha yaşatmasın" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 17:24
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107