banner84

Belediye 7'nci eseri yayınladı

Başkan Yücel'in döneminde ‘Yörük Oyunları, Alanya Yöresinde’ adlı yedinci eserini bastıran Alanya Belediyesi bugünkü toplantıda bu eserden birer tanesini meclis üyelerine hediye etti

Belediye 7'nci eseri yayınladı
Alanya Belediyesi’nin yayıncı kuruluş ünvanıyla 7. kitabı ‘Yörük Oyunları Alanya Yöresinde’ bugün Haziran ayı meclis toplantısında meclis üyelerine ve basına tanıtıldı. Kitapta Alanya yöresinde yaşayan yörüklerin günlük yaşamlarında ve özel günlerde oynadıkları oyunlar hakkında bilgiler ve görsellerin yer aldığını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ‘’Alanya Belediyesi olarak yayınladığımız bu 7. Eserde yörüklerin genel bilgileri ve oyunlara ilişkin tekerlemelerde yer alıyor. Kitabın yazarı emekli öğretmen Sedat Çolak’a bu önemli eseri Alanyamıza kazandırdığı için teşekkür ederim’’ dedi.
Kitap hakkında meclis üyelerine bilgi veren Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, “Alanya’nın kitap arşivine değer katacak olan bu eseri herkesin mutlaka incelemesi gerek. Katkı sağlayanlara teşekkür ederim.” dedi.
Kitabın yazarı emekli tarih öğretmeni Sedat Çolak ise; Alanya için böyle bir çalışmanın geç bile kaldığını belirterek, sözlü geleneklerin yazıya dönüştürülmesinin önemine dikkat çekti. Çolak, Başkan Yücel, Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, Akademik Araştırmalar Merkezi Sorumlusu Yaşar Yiğit Kaçmaz’a teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 18:46
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107