banner84

'Bu çeteleri Türkiye'den def edeceğiz'

Alanya'da demokrasi nöbeti tutan AK Parti Milletvekili Çelik, "Darbecilerle kanımızın son damlasına kadar mücadele edip, onları ülkemizden def edeceğiz. Toroslardaki son yörük ocağı sönmeden, bu vatan bölünmez, bu millet eğilmez. Bunu burdan tüm darbecilere, bütün hainlere ve paralelci çetelere haykırıyorum" dedi

'Bu çeteleri Türkiye'den def edeceğiz'
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, Pazar günü akşamı Atatürk Anıtı'nda vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbeti tuttu. Partisinin İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Alaaddin Işık, Kadın Kolları Başkanı Şükran Çalık ve vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbeti tutan Milletvekili Çelik, Atatürk Anıtı'nda toplanan ve kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşları da geri çevirmedi. 'Dik dur eğilme, bu millet seninle' sloganlarının atıldığı Atatürk Anıtı önünde vatandaşların bağrına bastığı Milletvekili Çelik, vatandaşlara da hitap etti. 
"BÜYÜK SALDIRIYA MARUZ KALDIK"
'15 Temmuz akşamı ülkemiz çok büyük bir saldırıya maruz kaldı' diyen Milletvekili Çelik, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: 
"Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içersinde yuvalanmış hain bir çete milletimize silahlarını doğrulttu ve darbe teşebbüsünde bulundu. Elhamdülüllah bu darbe teşebbüsü milletimiz sokaklara çıkarak, tankların üzerine çıkarak özgürlüklerinden asla kolay kolay vazgeçmeyeceklerini bütün dünyaya ilan ederek gösterdi, Allah bunun için hepinizden razı olsun. Türkiye'nin dört bir yanında 79 milyon omuz omuza, siyasi görüşü ne olursa olsun kenetlenerek darbeye hayır dedi. Türkiye'nin dört bir yanında tüm siyasi partileri destekleyen vatandaşlarımız sokağa dökülüp, özgürlüklerimizden, demokrasimizden, kazanımızlarımızdan vazgeçmeyeceğiz dedi ve bunun sayesinde bu faşist cuntacılara karşı bu darbecilere karşı bir başarı elde etmiş olduk. Bu başarıyı devam ettirmek için bu birlik ve beraberliğimizi sürdürmemiz gerekiyor. Bizde omuz omuza mücadele edersek, hiç kimse bizi yıkamaz. 
"KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ"
Darbeciler ülkemizin kritik yerlerini teslim almaya teşebbüs ettiler ama milletimiz sokakları teslim aldı. Onlar milletimizin yüreğindeki iman gücünü hesap edemediler. Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatı pahasına bu darbecilerle mücadele edeceğini hesap edemediler. 'Allah'tan başka kimsenin önünde eğilmediğini, eğilmeyeceğini defalarca söyleyen Başkomutanımızın asla bu milleti onların eline teslim etmeyeceğini, kaçak gitmeyeceğini hesap edemediler. Hep beraber kanımızın son damlasına kadar, bu darbecilerle mücadele edeceğiz. Bu darbecileri bu ülkeden def edip göndereceğiz. Darbeciler halka hesap verene kadar bu mücadele devam edecek.
"MECLİSİ BOMBALADILAR, KURŞUN YAĞDIRDILAR"
Darbe girişiminin yaşandığı gece sokaklarda vatandaşların mücadele ettiğini söyleyen Çelik, "Sizler sokaklarda mücadele ederken, milletvekilleri olarak bizlerde savaş zamanında bile kapanmamış olan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), çalıştırmak için Ankara'da meclis binasındaydık. Haberi alıp almaz meclis binamıza gidip, meclisin ışıklarını yakarak, Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diye bağırmak için orada sabaha kadar nöbet tuttuk. Hiç bir düşmanın kurtuluş savaşı mücadelesinde bile yapmaya ceraset edemediğini bu hainler yaptı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne F-16'larıyla bombalar yağdırdılar. Biz Genel Kurulda toplantı halindeyken üzerimize bombalar yağdırdılar. Skorsky tipi helikopterlerle Türkiye Büyük Millet Meclisi binasını taradılar. Ama bizler bütün partilerden milletvekili arkadaşlarımız, CHP, MHP'den arkadaşlarla birlikte kenetlendik, bu demokrasi nöbetini burada tutacağız, halkımız sokklarda tutuyorsa, bizde burada tutacağız dedik ve sabahlara kadar oradan ayrılmadık. 
"PROVAKATÖRLERE PRİM VERMEYİN"
Paralel yapı ile çok ciddi bir mücadele başlattık. Başkomutanımızın liderliğinde Başbakanımız, Hükümetimiz ve tüm parti liderlerimizde çok ciddi bir şekilde bu yapı ile mücadele veriyor. Emniyetimiz, askerlerimiz, diğerlerini askerlerden saymıyorum. Kendi milletine, kendi vatandaşına silah doğrultan asker olamaz. Onlar asker değil, onlar terörist. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve polisimiz, bunlarla mücadele ediyor. Bizler sokaklarda onlara destek olmak için buradayız. Bu meydanları boş bırakmayacağız. Vatanımızı 3-5 teröristin eline bırakmayacağız. Bizim gençlerimizin, bizim kadınlarımızın gönlünde bu iman kuvveti olduktan sonra hiç kimse hiç bir ihanet şebekesi, hiç bir paralel çete bu ülkeyi dizlerinin önüne çöktüremeyecek Allah'ın izniyle. Sezai Karakoç'un dediği gibi, ateşten sudan geçer gibi geçen, Allah önünde her varı yok gören, bilinçli gençlerimiz olduktan sonra bu milletin hiç bir şekilde sırtı yere gelmez. Bu teröristler devletin tüm kurumlarından temizleninceye kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Birlik içinde, beraberlik içinde asla provakosyonlara prim vermeden, asla ülkeyi bölmek, ayırmak isteyen, şu dakikada bizleri birbirimize düşürmek isteyen odakların sözlerine itibar etmeyin. Başkomutunamzın emrinde, onun arkasında, onun yürüdüğü gibi dimdik yürüyerek, bu mücadeleyi sürdüreceğiz vatanınımızı bu hainlerin elinden inşallah tamamen sonsuza dek temizleyeceğiz." 
"GEREKEN CEZAYI ALACAKLAR"
Vatandaşların, 'Darbecilere asılsın' yönündeki tezahüratlarına, 'Hiç merak etmeyin' diye yanıt veren Çelik, "Bunlardan bunun hesabı sorulacak. Nasıl biz 15 Temmuz gecesi bombaların altında o mecliste, Egemenlik Kayıtsız Şartsız milletindir diye beklediysek, o mecliste bunların hepsi görüşülücek ve o meclis bu taleplerinizi de orada görüşecek" diye yanıt verdi. 
"ASLA GEVŞEMEK YOK"
Çelik, "Şu dakikadan sonra tehlike geçti diye rehavete kapılmak ve gevşemek yok. Emin olana kadar, milletimizin, vatanımızın ve devletimizin güvende olduğundan emin olana kadar meydanlardan ayrılmayacağız. Ülkemiz tüm hainlerden temizleninceye kadar demokrasi nöbetine devam edeceğiz. 15 Temmuz'u da bundan sonra Demokrasi Bayramı olarak kutlayacağız. Ne demiştik seçim döneminde, toroslardaki son yörük ocağı sönmeden, bu vatan bölünmez, bu millet eğilmez demiştik. Bunu burdan tüm darbecilere, bütün hainlere ve bütün paralelci çetelere haykırıyorum. Biz işte burdayız. Dualarda beraber olalım, ellerimizi birlikte semaya açalım, devletimizin yanında olalım" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107