banner129

Bu garip, başka garip

Hacet Mahallesi Eşref Kahvecioğlu sokağının adeta maskotu haline gelen sevimli karga görenleri hayretlere düşürüyor. Mahalleli evcilleşen ve garip adını verdiği kargaya gözü gibi bakıyor

Bu garip, başka garip
Hacet Mahallesi Eşraf Kahcecioğlu Caddesi Ateş Apartma'nın alt kadında bulunan Azim Et Şarküteri'de çalışan Adem Yılmaz isimli şahıs yaklaşık 5 ay önce dükkanı açmaya çalıştığı sırada ayağından yaralı bir yerde yatan bir karga buldu. Yaralı kargayı yerden alarak ayağını bezle saran bitkin haldeyki kargayı besiye çeken Yılmaz, kargayı 1 hafta boyunca adeta gözü gibi baktı. Sağlığına kavuşan sevimli kargaya mahalleli büyük ilgi göstererek "Garip" adını verdi. İyileştikten sonra kendisini iyileştiren gözü gibi bakan Adem Yılmaz'a vefasını gösteren sevimli karga ilk başta sabah ve akşam işyerine geldi gitti. 
TAM BİR AKIL KÜPÜ
Mahallelinin sevgisi ilgisi ile iyice evcilleşen sevimli karga, son günlerde sabah dükkanın açılış saati olan 07:30'da geliyor, akşam kapanınca da gidiyor. Bir tezgahtar gibi manav tezgahının başında bekleyen sevimli karga meyvalara zarar kesinlikle zarar vermiyor. Kendisine verilen yiyeceklerden başkasına zarar vermeyen sevimli karga işyerine gelen çalışanları yakından tanıyor ve bir çok mahalleliyi herkese ayrı davranıyor. 
"O ARTIK BİZİM CANIMIZ"
Yaralı bulduğu garip ismini verdiği karga ile arasında müthiş bir dostluk bağının oluştuğunu söyleyen Adem Yılmaz gazetemize yaptığı açıklamada "O artık bizim işyerimizin bir çalışanı. Bizden biri. Sabah bizimle beraber gelip manav tezgahımızı bekler. Müşteri geldiği zaman bize haber verir. Sinekleri kovalar. Kesinlikle meyva ve sebzelere zarar vermez. Biz ne ikram edersek onu yer. Eti ve muzu çok seviyor. O artık bizim işyerimizin bir maskotu. Mahalledeki insanları yavaş yavaş tanıyor. Bazı zamanlarda da tanıdığı insanları ziyarete gidiyor" dedi.
"SU İÇMEYE PETROLE GİDER"
Garip'in zaman zaman konuşur gibi sesler çıkardığını dile getiren Yılmaz "O kadar alıştık ki, bazen karşımızda bulunan petrola su içmeye gidiyor. Göremeyince paniğe kapılıp aramaya çıkıyoruz. Kaybederiz korkusuyla işyerimizin önüne su koyduk ama o hala petrola gidip suyunu oradan içiyor. Akşamları da bir fırının üst katına gidip orada kalıyor. Geri kalan tüm zamanını bizimle geçiriyor. Birlikte aynı tastan yemek yediğimiz bile oluyor" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 15:36
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107